Pić czy nie pić do posiłku?

Czy powinno się pić jakiekolwiek płyny podczas spożywania posiłków?
Większość dietetyków i nie tylko twierdzi, że należy pić 15-30 min. przed posiłkiem lub dopiero 1,5-2 godz. po posiłku. Podawanie płynu 15 – 30 minut przed posiłkiem jest pomocne dla osób, które się odchudzają. Płyn (najlepiej woda gazowana bądź herbata zielona, owocowa lub ziołowa) wypełni żołądek i zmniejszy uczucie głodu. Dzięki temu będzie łatwiej zjeść mniejszą porcję niż w okresie bez diety redukującej.

Powinniśmy pić przed, w trakcie, czy może po posiłku?

Odpowiedź na to pytanie wciąż budzi wiele kontrowersji. Należy jednak zaznaczyć, że nigdy nie będzie jednoznaczna, zależy bowiem od stanu zdrowia i celu, jaki chce osiągnąć dana osoba.

Nawadniająca moc pożywienia – nie tylko woda z butelek nawadnia organizm. Woda zawarta w pożywieniu ma ogromną moc! Osoba będąca na diecie redukcyjnej powinna unikać wypijania dużych ilości płynów w trakcie posiłku. Takie zachowanie przyczynia się do rozrzedzenia soków i enzymów trawiennych, co w konsekwencji może skutkować spowolnieniem trawienia i zaleganiem treści pokarmowej w żołądku.

Dobrą alternatywą są zielone, ziołowe lub owocowe herbatki. Poza całą gamą różnorodnych smaków dostarczą naszemu organizmowi wielu wartościowych składników odżywczych. Pamiętajmy, że odpowiednie nawodnienie organizmu jest kwestią kluczową dla naszego zdrowia, dlatego pijmy zawsze wtedy, kiedy poczujemy pragnienie. Jeśli jesteśmy na diecie redukcyjnej pamiętajmy o kilku podstawowych zasadach, należy wówczas pić pół godziny przed posiłkiem oraz unikać popijania potraw.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *