Gwiazdnica pospolita — właściwości, zastosowanie oraz cena

Roślina ta jest znana ze swoich licznych korzyści płynących dla zdrowia. Słynie zwłaszcza z liści, które to już w dawnych czasach służyły do wytwarzania leków. Słynie z bezpośredniego leczenia różnego rodzaju problemów pojawiających się na skórze. Po położeniu Gwiazdnicy w odpowiednim miejscu możemy oczekiwać wyleczenia m.in. czyraków, świądu, ropni, jak również wrzodów oraz uciążliwej łuszczycy. To wszystko za sprawą zawartych w niej właściwości przeciwzapalnych, antyseptycznych i przeciwgrzybiczych. W celu leczenia tego typu dolegliwości najlepiej stworzyć napar z tej rośliny. Inną z pozytywnych działalności na skórę będzie łagodzenie wszelkiego rodzaju powszechnych ukąszeń, czy oparzeń. Gwiazdnica jest również znana z odmładzającego wpływu na stan skóry. Możemy również spodziewać się wyleczenia różnego rodzaju problemów związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu pokarmowego, do których należą m.in. zaparcia, problemy, ale także problemy z funkcjonowaniem jelit, czy też żołądka. Dzieje się tak dzięki saponiną, które sprawą, że przepuszczalność błon oraz wchłanialność składników odżywczych będzie większe, dzięki czemu wszelkie podrażnienia będą złagodzone.

Prawidłowe funkcjonowanie jelit jest również zapewnione przez zapewnienie dzięki gwiazdnicy, która zwiększa prawidłową ilość bakterii jelitowych. Uważa się, że ma właściwości umożliwiające wyleczenie z takiej choroby, jaką jest szkorbut ze względu na dużą witaminę C, czy nawet stanowi antidotum na wściekliznę. Na tym się nie kończą lecznicze właściwości tejże rośliny. Okazuje się, że jest ona pomocna w leczeniu zaburzeń krwi, astmy, wszelkich chorób płuc, a także otyłości oraz bólów stawów, oraz mięśni. Ze względu na obecność saponin łagodzących stany zapalne błon śluzowych organizmu gwiazdnica zaradzi na kaszel, przeziębienie oraz grypa. Będzie to idealny sposób na odchudzanie, ponieważ saponiny będą naturalnie hamowały apetyt, a zarazem emulgować komórki tłuszczowe usuwając je z organizmu.

Gwiazdnica pospolita – zastosowanie i cena

Oprócz stosowania rośliny, jako remedium na wiele chorób oraz użycia w homeopatii młode pędy gwiazdnicy idealnie sprawdzą się, jako dodatek do dań, zwłaszcza sałatek. W folklorze uważa się, że noszenie przy sobie gwiazdnicy przyczyni się do szybszego znalezienia partnera życiowego. Cena gwiazdnicy waha się w zależności od formy, w jakiej kupujemy daną rośliny. Roślinę tę możemy również znaleźć w produktach do pielęgnacji skóry, takich jak maseczki. Do form, na jakie możemy się natknąć, należą m.in. tabletki, czy też ziele, z którego zaparzymy ekologiczną herbatę. Około 500 gramów dobrej jakości herbaty powinniśmy nabyć za jedyne 5 zł. Z kolei za opakowanie 100 kapsułek, gdzie gwiazdnica występuje w bardziej skoncentrowanej formie, może nas wynieść około 20 złotych. Patrząc na liczne korzystne dla zdrowia właściwości, jest to produkt bez wątpienia wart swojej ceny.

Gwiazdnica pospolita — gdzie kupić

Roślina tą lubi niezbyt wysokie temperatury, dlatego też możemy ją z powodzeniem znaleźć w okolicach wiosny, czy jesieni w lesie na polach, czy też w zaroślach. W sytuacji, w której zależy nam na szybkim zakupie ziela, z pewnością znajdziemy ją w sklepie zielarskim, czy też będziemy mogli zakupić gwiazdnicę przez internet. Co prawda nie jest to roślina bardzo rozpowszechniona w Polsce. Mimo wszystko warto, aby tak jak w Anglii, czy Bułgarii zyskała ona tytuł rośliny czarodziejki ze względu na swoje cudowne właściwości.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest