Czy grill elektryczny będzie dobrym wyborem do domi i do ogrodu?

Grill elektryczny to bardzo przydatne urządzenie, które umożliwia przygotowywanie pysznych potraw i spędzanie czasu z rodziną i znajomymi na świeżym powietrzu. Zamiast czekać na piękną pogodę, rozkładać duży grill i rozpalać podpałkę, wystarczy zdecydować się na zakup elektrycznego modelu.

Czy warto kupić grill elektryczny?

Tradycyjny grill do ogródka to symbol majówki oraz letnich dni. Niestety pogoda w Polsce nie zawsze dopisuje, a jesień i zima to pory roku, gdy właściwie nie można rozpalać tradycyjnego grilla. Właśnie dlatego świetnym rozwiązaniem jest zakup grilla elektrycznego, który można używać przez cały rok. Takie urządzenie nie wydziela także specyficznego zapachu, który przeszkadza niektórym domownikom i gościom. Warto wiedzieć o tym, że grill elektryczny można używać zarówno w domu, jak i w mieszkaniu, na przykład w ogródku, na tarasie, na balkonie. Zdecydowaną zaletą takiego urządzenia jest oszczędność. Wystarczy tylko podłączyć grill do gniazdka z prądem i już można go używać, co oznacza, że nie ma potrzeby kupowania opału, brykietu i innych elementów, niezbędnych przy grillu tradycyjnym. kolejnym atutem urządzenia elektrycznego jest fakt, że nagrzewa się ono bardzo szybko, więc nie trzeba spędzać sporo czasu czekając na przygotowanie potraw. Można uznać, że grill elektryczny to świetnie rozwiązanie dla wielu osób, a urządzenie to może być traktowane jako zamiennik tradycyjnego grilla lub też jako sprzęt na jesień i zimę.
Rodzaje grillów elektrycznych

W sklepach internetowych i stacjonarnych można znaleźć różne typy grillów elektrycznych, a do najpopularniejszych rodzajów można zakwalifikować następujące:

 • zamykany grill elektryczny, z pokrywą, który bardzo dobrze sprawdzi się w trakcie przygotowywania różnych dań na ciepło, n przykład kiełbasek,
 • otwarty grill elektryczny, który dobrze sprawdza się w środku mieszkania lub domu, a także na tarasie lub balkonie,
 • grill z zestawem do raclette, czyli specjalne urządzenie z podajnikami, które można postawić na stole, aby goście samodzielnie częstowali się kawałkami upieczonego mięsa, sera oraz warzyw,
 • zamykany grill do kebaba, dla fanów tej potrawy.

Czym się kierować przy zakupie grilla elektrycznego?

Decydując się na zakup grilla elektrycznego, należy wziąć pod uwagę nie tylko rodzaj urządzenia, ale także inne parametry. Do najważniejszych kwestii technicznych można zakwalifikować:

 • moc urządzenia, która powinna być jak najwyższa – najlepiej zwrócić uwagę na grille o mocy powyżej 1500 W,
 • wielkość urządzenia, co ma szczególne znaczenie w mniejszych mieszkaniach, niewielkich pomieszczeniach,
 • możliwość regulacji temperatury,
 • dodatkowe zabezpieczenia i bezpieczeństwo w trakcie przygotowywania potraw,
 • funkcje, na przykład wskaźnik pomiaru wypieczenia lub specjalne programy do grillowania,
 • wielkość pola grzewczego,
 • w przypadku zamykanego urządzenia, pokrywa powinna być solidna i trwała,
 • renoma producenta,
 • jakość urządzenia i sposób wykonania.

Na grillu elektrycznym można przygotowywać dosyć zdrowe potrawy, ponieważ nie ma potrzeby używania oleju, masła lub innych tłuszczy. Dodatkowo, takie urządzenie zajmuje naprawdę niewiele miejsca i może być z powodzeniem stosowane w domu lub mieszkaniu, jak i na zewnątrz. W tym drugim wypadku, przed zakupem, warto zwrócić uwagę na długość kabla zasilającego, lub po prostu można dokupić przedłużacz.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest