Życzenia noworoczne – jak się do nich przygotować i czego życzyć!

Każdego roku składamy sobie nawzajem życzenia. Tradycyjnie dotyczące zdrowia, szczęścia i pieniędzy. Co zrobić by te słowa nie były puste i nie brzmiały jak wyszukane na ostatnią chwilę wierszyki w Internecie? W poniższym artykule pokażemy wam co zrobić, by jak najlepiej przygotować się do składania noworocznych życzeń!

Życzenia noworoczne – kiedy składać?

Wiele osób składa życzenia noworoczne wraz z życzeniami bożonarodzeniowymi. Mówimy wówczas o wspaniałej, rodzinnej atmosferze, pysznych daniach wigilijnych, wielu prezentów pod choinką, a także wspominamy o cudownej zabawie sylwestrowej.

Najbliższym warto złożyć życzenia podwójnie. Tzn. pierwsze w czasie Świąt Bożego Narodzenia, a drugie w nocy z trzydziestego pierwszego grudnia na pierwszego stycznia.
W noc sylwestrową mogą zdarzyć się problemy z kontaktowaniem się z bliskimi, przeciążona sieć, brak zasięgu. Warto więc przemyśleć sprawę wcześniej i wysłać życzenia przeddzień sylwestrowej nocy.
Bardzo osobiste będzie również wysłanie wcześniej listu lub kartki z życzeniami do konkretnych osób.

Przykłady najpiękniejszych życzeń

Przyjemności w dotyku,
słodkości w przełyku.
Szelestu w kieszeni i słońca promieni.
Oraz by rok cały,
po prostu był wspaniały. 

Niech Nowy Rok będzie lepszy niż poprzedni, niech będzie pełen dobrych wiadomości i przyjemnych niespodzianek. Zrealizuj wszystkie swoje postanowienia, niech się spełnią twoje marzenia.

Życzę, żeby spełniały się marzenia – te małe, o których wstydzimy się mówić głośno i te wielkie, które być może teraz wydają się niemożliwe. Życzę także spełniania życiu zawodowym, realizacji planów i wspinania się po drabince kariery. A w życiu rodzinnym spokoju i bezpieczeństwa.

Życzę Ci zdrowia, szczęścia i bogactwa, byś dalej tak zadowolona była ze swojego ptactwa. Te papużki dają Ci tyle radości, że chętnie do Ciebie przychodzę wciąż w gości. Na Nowy Rok wszystkiego dobrego i worka ziaren, od kogoś szczodrego.

W Internecie znajdziemy również śmieszne wierszyki

Strzelają petardy, gra wciąż muzyka,
Stary Rok czym prędzej umyka,
wznieśmy więc puchary, tańczmy do rana,
a Nowy Rok niech nie szczędzi nam kawioru ni szampana!
Aby od sylwestra cały rok był ekstra,
by marzenia się spełniały,
by pieniążki kieszeń Twą wypchały,
by wszystko się ułożyło
i na duszy lżej Ci było!

Kiedy Nowy Rok nadchodzi
kieliszek nie zaszkodzi,
kufel piwa to za mało,
litr szampana by się zdało.
Trzeba opić wszelkie troski,
by następny rok był… boski!

Na wszystkie dni Nowego Roku
życzę Ci wiary w sercu i światła w mroku.
Obyś jednym krokiem mijał przeszkody,
byś czuł się silny i wiecznie młody.

Przetańczenia aż do rana,
Setki korków od szampana,
Kupy śmiechu, zero kaca…
No, bo wkrótce czeka praca!

Podstawowe zasady

Noworoczne życzenia nie muszą być oryginalne. Powinny przede wszystkim płynąć z naszego serca i oddawać nasze szczere zamiary. Warto więc użyć słów, które bezpośrednio będą skierowane do jednej, konkretnej osoby. Życzmy więc najbliższym tego, na czym im najbardziej zależy, np. zdania matury, awansu w pracy, powiększenia rodziny, sukcesów w hobby itp. Czasem można również dorzucić do życzeń coś zabawnego, jak na przykład: opanowania sztuki gotowania konkretnego dania.

Życzenia mogą być również zachętą do zmiany czegoś konkretnego w swoim życiu. Między innymi do zaadoptowania psa, czy znalezienia idealnego, relaksującego pomysłu na czas wolny.

Czasem jednak wystarczy po prostu napisać krótkie, ale znaczące: wszystkiego najlepszego. W życzeniach najważniejsza jest pamięć o najbliższych, a my jesteśmy pewni, że nawet kilka prostych słów roztopią każde serce i wzruszą największego siłacza.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest