Zimą na stoku lepiej szusować z dobrą polisą

Nieustannie śnisz w nocy o białych, delikatnie oprószonych świeżym śniegiem stokach? Nie możesz doczekać się, gdy zapniesz na stopach ukochane narty lub deskę snowboardową i zaczniesz płynnie sunąć w dół? Sprzęt jest już przygotowany? Ale czy pamiętasz także o ubezpieczeniu narciarskim? Podczas uprawiania sportów zimowych może dojść do różnych wypadków! Dowiedz się więcej o polisie narciarskiej.

 

Uprawianie sportów zimowych to świetna zabawa i duża dawka adrenaliny. Nic dziwnego, że na stokach często gromadzą się prawdziwe tłumy. Jednak w tak licznym gronie nietrudno o wypadek, nawet jeśli jesteś doświadczonym narciarzem czy snowboardzistą.

Ubezpieczenie narciarskie – co to?

Polisa narciarska jest to rodzaj ubezpieczenia turystycznego o rozszerzonym zakresie ochrony. Obejmuje nie tylko podstawowe elementy, takie jak koszty leczenia czy ratownictwo, ale zapewnia także ochronę od odpowiedzialności cywilnej i następstw nieszczęśliwych wypadków. Co więcej, można wykupić również ubezpieczenie bagażu lub sprzętu sportowego oraz zawrzeć klauzulę alkoholową lub na choroby przewlekłe.

Dzięki temu można uniknąć ponoszenia z własnej kieszeni np. kosztów udzielenia pomocy przez służby ratownicze za granicą, transportu medycznego do Polski czy odszkodowania dla osoby poszkodowanej przez ubezpieczonego podczas zjazdu.

 

Polisa narciarska – dla kogo?

Ubezpieczenie narciarskie jest szczególnie polecane dla osób początkujących, które dopiero uczą się zjeżdżać na nartach lub snowboardzie. Brak doświadczenia połączony z brawurą może zakończyć się przykrym wypadkiem. Jednak nawet zaawansowani narciarze i snowboardziści powinni wykupić polisę przed wyruszeniem na stok. Wystarczy chwila nieuwagi, gorsze samopoczucie, wadliwy sprzęt lub nieuwaga innych uczestników, aby doszło do niefortunnego zdarzenia.

Co więcej – według najnowszych informacji, umieszczonych np. na stronie https://rankomat.pl/ubezpieczenie-narciarskie – od 1 stycznia 2022 roku we Włoszech każda osoba, która będzie chciała zjeżdżać na nartach lub snowboardzie, będzie musiała mieć wykupione ubezpieczenie z OC. Jeśli chcesz mieć udany urlop w górach, wykup polisę odpowiednio wcześniej.

Ubezpieczenie narciarskie czy EKUZ – co lepsze?

Wiele osób rezygnuje z zakupu polisy narciarskiej, ponieważ uważa, że posiadanie Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego wystarczy w chwili wypadku. Nic bardziej mylnego. EKUZ upoważnia do skorzystania z darmowej opieki zdrowotnej wyłącznie w zakresie podstawowym, tylko w określonych krajach UE i EFTA. Dzięki niej można skorzystać z:

  • pomocy w sytuacjach nagłych,
  • pomocy szpitalnej, specjalistycznej, dentystycznej i protetycznej,
  • leków i środków zaopatrzenia ortopedycznego uwzględnionych na liście zagranicznego funduszu zdrowia.

Natomiast za transport karetką lub śmigłowcem na terenie kraju i do Polski, akcję ratowniczą w górach i nierzadko również pobyt w szpitalu trzeba zapłacić z własnych pieniędzy. To spory wydatek, który może zaważyć na bezpieczeństwie finansowym rodziny. Dlatego lepiej jest zdecydować się na polisę narciarską, która pokrywa te koszty.

Polisa narciarska online – gdzie kupić?

Chcesz zadbać o bezpieczeństwo swoich bliskich zanim wyruszysz na stok? Polisę kupisz w kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych na rankomat.pl. Jest to bardzo intuicyjne narzędzie, które pozwala poznać wszystkie aktualne oferty wraz z ich ogólnymi warunkami ubezpieczenia i ceną. Co najważniejsze możesz swobodnie porównać szczegóły dostępnych polis i dzięki temu wybrać dla siebie najkorzystniejszą o odpowiednio wysokiej sumie ubezpieczenia i szerokim zakresie.

Zakup polisy za pomocą kalkulatora jest bardzo prosty. Po zdecydowaniu się na ofertę, należy nacisnąć przycisk „kup online”, aby system przeniósł Cię do kolejnego formularza. Następnie, aby zakończyć cały proces, trzeba uzupełnić dane osobiste i opłacić polisę. Dokumenty otrzymasz na adres e-mail, dlatego pamiętaj, aby podać prawidłowe dane! Jest to szczególnie istotne, gdy kupujesz ubezpieczenie „na ostatnią chwilę”.

Ubezpieczenie narciarskie może Ci się przydać w najmniej spodziewanym momencie. Jego koszt nie jest wysoki, z kolei spokój, jaki zapewnia, jest bezcenny. Warto o tym pamiętać.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest