Wypożyczasz samochód klasyczny do ślubu? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

Narzeczeni planują ślub i wesele przez wiele miesięcy, skupiając się nie tylko na strojach i znalezieniu sali, ale i na znalezieniu samochodu, którym dotrą na salę weselną. Auto dla nowożeńców jest najpopularniejszym środkiem transportu dla pary młodej, dlatego gdy chce się zarezerwować na ten wyjątkowy dzień auto klasyczne, powinno się zadbać o to odpowiednio wcześniej. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, gdy wypożycza się klasyka do ślubu.

Przyjrzyj się warunkom umowy

Przed podpisaniem umowy najmu samochodu klasycznego, powinno się dokładnie przyjrzeć wszystkim warunkom jej obowiązywania. Ważne jest zwrócenie uwagi na warunki dotyczące postępowania w przypadku awarii pojazdu lub wypadku. Nowożeńcy powinni przyjrzeć się temu, która ze stron umowy pokrywa koszty naprawy samochodu klasycznego, jeżeli dojdzie do usterki technicznej w czasie trwania najmu bądź do wypadku drogowego. Jeżeli samochód jest objęty ubezpieczeniem takim jak https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/classic-car-insurance/, koszty usunięcia usterki pokryje towarzystwo ubezpieczeniowe. Auta bez polisy są naprawiane na koszt właściciela pojazdu lub wypożyczającego w zależności od zapisów w umowie.

Pary młode, które korzystają z usług wypożyczalni samochodów do ślubu, powinny sprawdzić, co dzieje się w przypadku awarii wybranego pojazdu przed rozpoczęciem okresu najmu. Duże wypożyczalnie powinny zaproponować parze młodej inny samochód w tej samej cenie, lecz w przypadku najmu od osoby prywatnej, takie rozwiązanie zwykle jest niemożliwe. Warto przyjrzeć się tej kwestii w umowie, gdyż na dzień lub dwa przed ślubem, trudno jest znaleźć samochód, którym pojedzie się do kościoła lub do urzędu stanu cywilnego, by wstąpić w związek małżeński.

Ubezpieczenie dla samochodów klasycznych

W dniu ślubu powinno się unikać dodatkowych stresów i wybierać sprawdzone rozwiązania, dlatego wypożyczenie samochodu z ważnym ubezpieczeniem to podstawa. Gdy wybiera się samochód zabytkowy, dobrze jest sprawdzić, czy pojazd jest objęty polisą, która ma kompleksowy zakres ochrony. W ramach polis oferowanych między innymi przez Lancaster Insurance, zabytkowe auto może legalnie poruszać się po drogach publicznych bez ponoszenia wysokich kosztów na zakup tradycyjnego ubezpieczenia OC. Brak ubezpieczenia może skończyć się zatrzymaniem pojazdu przez policję nawet w dniu ślubu, dlatego lepiej nie ryzykować i wypożyczać wyłącznie te samochody, które zostały dopuszczone do ruchu drogowego i posiadają ważne ubezpieczenie.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest