Stroiki świąteczne na cmentarz

Wielkanoc zbliża się do nas wielkimi krokami. Jako najważniejsze, a zarazem najstarsze święto w kulturze chrześcijańskiej, poprzedzane jest kilkudniowym postem. W natłoku obowiązków często jednak zapominamy o istocie i wadze świąt. Okres ten to doskonały moment, by spędzić czas z bliskimi, napawać się radością i korzystać z chwili domowego ciepła oraz spokoju. Święta to również czas pamięci o tych, których z nami już nie ma, o tych którzy przedwcześnie odeszli… ale wciąż zasługują na wspomnienie.

Symbolika

Pokarmom, które co roku znajdujemy w koszyczku wielkanocnym, nadano wyższe znaczenie. Baranek z czerwoną chorągiewką to oznaka Jezusa, który poświęcił swe życie dla nas grzeszników. Jajko zaś symbolizuje odrodzenie oraz zwycięstwo życia nad śmiercią. Sól to dostatek, mięso zapewnia zdrowie oraz płodność… Każdy, pojedynczy składnik porusza inną kwestię, jednakże jest tak samo istotny jak pozostałe …

Porządki, dekoracje, ozdoby i wiele innych

W okresie świątecznym nie skupiamy się jednak wyłącznie na przystrojeniu drewnianego koszyczka. Tradycyjnie dbamy również dom. Dekoracje, artystyczne upominki to swego rodzaju sposób utrzymania magii, zbliżenia nas oraz naszych bliskich do tak cudownego czasu. Kompozycje te ozdobią nasz dom, nadadzą mu klimatu oraz urozmaicą dotychczasowy wygląd. Jaki rodzaj ozdoby zatem wybierzesz? Czy postawisz na szybki i prostu sposób, jakim jest zakup stroika, czy może jednak zdecydujesz o przygotowaniu go samodzielnie? Zobacz nasze tegoroczne propozycje, by umilić domową atmosferę!

Wiosna tuż tuż

Nadchodząca pora roku sprzyja atmosferze świąt. Rozkwit otacząjącej nas wokół natury, przyrody która ponownie rodzi się do życia, tworzy niepowtarzalny klimat. Warto wcześniej zadbać o kwestię estetyki i przygotować ładny stroik. Kompozycje utworzone z żywych bądź też sztucznych kwiatów, czekoladowe jajka i porcelanowe figurki ładnie zaprezentują się na świeżo uprasowanym, białym obrusie…

Kupić czy zrobić?

W zależności od ilości czasu, jakim wówczas dysponujesz, podjęcie decyzji raczej nie będzie procesem skomplikowanym. Obecnie kwiaciarnie, sklepy internetowe, a nawet małe sklepiki oraz supermarkety w swojej ofercie posiadają wiele różnorodnych propozycji, przygotowanych wcześniej na specjalne okazje. Jest to najszybsza spośród możliwych opcja. Szeroki asortyment, jaki nam zagwarantowano, sprawi iż bez większego problemu znajdziemy coś dla siebie.

Istnieje jednak możliwość powszechnie znana jako DIY, inaczej mówiąc „zrób to sam”. Choć przygotowanie ozdoby tego rodzaju nie jest aż tak pracochłonnym zajęciem jak mogłoby się wydawać, wymaga jednak podstawowych umiejętności, a także odrobiny kreatywności. Dzięki samodzielnemu ich wykonaniu będziemy mogli idealnie skomponować je wystrojem naszych wnętrz.

Nie tylko tradycyjny znicz to dobre rozwiązanie

Stroik wielkanocny na cmentarz zwykle stanowi klasyczną wiązankę. Niezależnie czy jest to kompozycja z kwiatów sztucznych czy żywych, będzie ona prezentować się doskonale. Weźmy jednak pod uwagę warunki pogodowe zanim zdecydujemy się na konkretną opcję. Prawdziwe kwiaty choć piękne, mogą nie przetrwać przy zbyt niskich temperaturach. Na sztuczne zaś, nie każdy chętnie się decyduje… Co więc najlepiej wybrać?

Śledzić trendy czy…

… postawić na własny gust estetyczny? Na ten moment tym, co robi furorę są wielkanocne stroiki w pełni zainspirowane naturą i przyrodą. Gałązki, kwiatki, skorupka jajka przepiórczego, rzeżucha… Dodatki te nie kosztują wiele, a z pewnością urozmaicą nasze mieszkanie. Można umieścić je w słoiku lub użyć do przyozdobienia zakupionej już wcześniej ozdoby. Kompozycje te świetnie sprawdzą się zarówno w postaci bukietu czy wiklinowego gniazdka . Niezależnie czy zdecydujesz się na wersję minimalistyczną czy bardziej urozmaiconą, jak na przykład stroik wielkanocny z brzozy, warto dołożyć do niej żonkile lub tulipany i cieszyć się nowym, niesamowitym wyglądem!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest