Snapchat – jak działa i dlaczego z niego korzystamy?

Powiedzmy sobie szczerze – dzisiejszy świat nie istniałby bez Internetu. Ale niekoniecznie mowa tutaj o opcji odrabiania zadań domowych przy pomocy wujka Google. Czy ktoś z was wyobraża sobie codzienne życie bez aplikacji i portali społecznościowych? Najprawdopodobniej nie! Facebook, Instagram, Snapchat… No właśnie, Snapchat. Jako pierwszy wprowadził pewną funkcję, którą pokochała młodzież. Jak działa i dlaczego tak chętnie z niego korzystamy? Dowiesz się w tym artykule!

Co to jest Snapchat?

Snapchat jako pierwszy zaproponował wrzucanie krótkich, kilkusekundowych filmików do sieci, które po upływie określonego czasu po prostu znikają. W zależności w jakiej zakładce je umieścisz, mogą zniknąć zaraz po odtworzeniu lub w przypadku dodania ich do My Story, po 24 godzinach. Treści można wysyłać do wszystkich lub tylko do wybranych znajomych. Ty sam o tym decydujesz! W tej aplikacji chodzi o pokazanie swojego życia w jaki najlepszym świetle. Niecodzienny obiad w hipsterskiej restauracji czy letnia impreza na dachu – to z pewnością spodoba się oglądającym!

Filozofia Snapchata opiera się na łapaniu ulotnych chwil, które nazywane są snapami. Snapy możesz udoskonalać na różne sposoby – dodanie ciekawego napisu lub nałożenie filtru. Istnieje mnóstwo zabawnych filtrów, które skutecznie urozmaicą Twojego snapa. Ta opcja jest ciągle aktualizowana, a zmiany na Snapchacie pojawiają się niemal co tydzień.

Oprócz opcji wrzucania zdjęć i filmików, w aplikacji możesz również rozmawiać za pomocą czatu. Dzięki temu możesz na bieżąco komentować treści wrzucane przez znajomych, odpowiadając na poszczególne snapy.

Snapchat na telefonie i…komputerze!

Istnieje opcja nazywana Snapchat online. Mowa tutaj o możliwości korzystania z aplikacji również na komputerze. Jeśli jesteś zainteresowany, wystarczy, że pobierzesz na swój komputer specjalny program Bluestacks Android Emulator, a następnie zainstalujesz. Kiedy wszystko przebiegnie pomyślnie, znajdź opcję lupy i wyszukaj aplikację, w tym przypadku wpisując – Snapchat. Po zainstalowaniu, jest gotowy do użycia. Dodawać zdjęcia i filmiki możesz za pomocą kamerki internetowej. Plusem tej metody korzystania ze Snapchata jest z pewnością to, że treści przeglądane są zdecydowanie większe, wyraźne i bardziej czytelne.

Kim jest najlepszy użytkownik Snapchata?

Oczywiście jak w większości mediów społecznościowych, są pewne osoby wybijające się na czołówkę jeśli chodzi o działania w internecie. Rzecz jasna, największą sławę posiadają zwyczajnie gwiazdy światowe. Znane milionom osób, a ich liczba obserwujących robi ogromne wrażenie. A co jeśli chodzi o polski rynek? Zobacz jak przedstawia się klasyfikacja w Polsce!

Ranking Snapchat – 5 najsławniejszych użytkowników

1. littlemooonster96 – Angelika Mucha
2. maffashion – Julia Kuczyńska
3. red lipstick monster – Ewa Grzelakowska – Kostoglu
4. jessimercedes – Jessica Mercedes
5. honkabiedronka – Honorata Skarbek

A czy Ty masz już swoje konto na Snapchacie? Jeśli nie, to koniecznie wypróbuj aplikację. Przekonasz się ile radości i zabawy daje, nawet jeżeli życie tam przedstawione, nie jest do końca realistyczne i prawdziwe. Przecież czasami każdy potrzebuje chwili zapomnienia.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest