Rozmiar stanika – jak dobrać odpowiedni?

Dobór odpowiedniego biustonosza zawsze wiązał się dla kobiet z małym koszmarem. Powód jest prosty – nie zostały one odpowiednio wyedukowane. Mało która wie, jak poprawnie dobrać górną część bielizny do swoich rozmiarów. A przecież wiele kobiet spędza w niej każdy dzień! Zapoznaj się ze wskazówkami trafnego wyboru biustonosza.

Jak odpowiednio sprawdzić swoje wymiary?

Niestety wiele kobiet wybiera taki rozmiar stanika, jaki sama chciałaby nosić. Czasami jest on niewiele za duży, czasami za bardzo uciskający i dający efekt podniesionych piersi. Oby dwa posunięcia nie przyniosą żadnych korzyści ani w codziennej wygodzie, ani tym bardziej estetyce. Aby celnie dopasować bieliznę niezbędne jest zapoznanie się z własnymi wymiarami. Należy pamiętać, że zapisane wymiary nie będą się pokrywać w każdym sklepie. Różne firmy mają swoje własne wytyczne dotyczące produkcji i nie są one takie same, jak reszta marketu braffiterskiego. Każda kobieta jest innego kształtu, tak więc nie należy trzymać się sztywno nałożonych wymiarowych wytycznych.

Poprawne dokonanie pomiarów pod biustem

Jest to pierwszy krok do ustalenia celnego rozmiaru biustonosza. Pomiar zawsze powinien być dokonywany w pozycji stojącej, bez stanika i ubrań. Wystarczy przypilnować, aby miarka była na tej samej wysokości z przodu i z tyłu oraz aby ją lekko ścisnąć. Panie z bardziej ubitym ciałem mogą zwyczajniej zacisnąć miarkę na ciele, podczas gdy panie o miękkim ciele powinny ścisnąć ją tak, by delikatnie wbiła się w ciało, jednak bezboleśnie.

Poprawne dokonanie pomiarów w biuście

Obwód w biuście informuje o rozmiarze miseczki. Pomiaru dokonujemy w staniku bez usztywniających miseczek, lekko podnoszącym biust. Panie o mniej jędrnych piersiach powinny mierzyć się w biuście w pozycji pochylonej i zawsze w biustonoszu! Dlaczego jest to tak istotne? Bez użycia biustonosza wyniki mogą być o wiele bardziej zawyżone. Miarka oczywiście musi znajdować się z przodu i z tyłu w równej linii. Należy pamiętać, aby nie zaciskać miarki zbyt mocno, gdyż wówczas wynik może być zaniżony.

Jak znaleźć swój rozmiar?

Rozmiary biustonoszy zależą od pomiarów pod biustem oraz w biuście. Posiadając już swoje parametry można łatwo odnaleźć pasujący do ciała biustonosz. Tabela rozmiarów biustonoszy służy właśnie w tym celu, a dla jeszcze większego ułatwienia można odnaleźć kalkulator rozmiarów online. Czy po odnalezieniu rozmiaru w tabeli oznacza to, że jest to jeden jedyny trafny rozmiar? Absolutnie nie i dlatego właśnie należy poświęcić więcej czasu na etap drugi, czyli mierzenie biustonoszy w sklepie.

Poprawne mierzenie biustonosza

Rozmiar pod biustem i rozmiar biustu mają na siebie wpływ. Miseczka C o wymiarze pod biustem 78 cm różni się od miseczki C o wymiarze pod biustem 80 cm. W jaki sposób? Im większy wymiar pod biustem, tym większa i pojemniejsza miseczka. Należy przymierzać kilka biustonoszy w tym samym rozmiarze od innych producentów oraz próbować z innymi rozmiarami miseczek. Na przykład: pierwsza para o wymiarach odpowiadających domowym pomiarom, przyjmijmy 34A; dwa następne o większej miseczce, ale mniejszym rozmiarze pod biustem, czyli 32B; kolejna para biustonoszy w rozmiarze 32A o mniejszym wymiarze pod biustem, ale tej samej miseczce; następne natomiast o większej miseczce, w rozmiarze 34B; ostatnie dwa biustonosze powinny być większe i pod biustem, i w miseczce, rozmiar 36C. Każdy z tych staników należy ocenić pod względem komfortu pod biustem, miseczki i ramiączek.

Na co zwrócić uwagę?

Unieś ręce, aby zobaczyć czy stanik zostaje w miejscu. Komfort użytkowania bielizny zależy aż w 90% od podstawy biustonosza. Ważne jest, aby utrzymał się ściśle na żebrach w czasie wykonywania ruchów. Jeśli nie ma możliwości wsadzenia dwóch palców pod stanik na plecach, to znaczy, że jest on za ciasny. Stanik jest za mały, gdy miseczka wgniata się, albo za duży, gdy widoczne są zmarszczki wokół pach. Ramiączka odpowiedzialne są za utrzymanie piersi uniesionych, ale nie ściśniętych. Trzeba je sprawdzać od czasu do czasu, aby nie stały się zbyt długie i tym samym nie spełniały swoich obowiązków walki z grawitacją.
Odpowiednio dobrany biustonosz nie powinien być niekomfortowy, sprawiać bólu czy wyglądać nieestetycznie. Piersi powinny leżeć w miseczce, a nie być uciskane. Wszystko zależy od odpowiedniego zaangażowania w mierzenie różnych marek oraz różnych rozmiarów.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest