Ranking 5 filmów o tańcu, które musisz obejrzeć

Taniec jest formą sportu, który zawładnął naszą populacją. Każdy z nas pragnie być jego częścią, każdy pragnie go umieć. Taniec jest ucieczką od realnego świata. Tańcząc można kreować sobie rzeczywistość, można być kim się chce – ze względu na wszystko. Jest to dla wielu sposób na życie, radzenie sobie ze stresem oraz przeciwności jakie narzuca nam świat. Utożsamiamy się z pięknymi postaciami potrafiącymi zwyczajnie i po prostu- tańczyć. Nic w tym dziwnego, że łakniemy go nawet na ekranach telewizyjnych i w kinach.

Przedstawiamy ranking 5 filmów, które koniecznie trzeba obejrzeć jeśli kocha się taniec. Najlepsze na jesienną chandrę, deszczowe dni i dni bez pomysłu.

Ranking 5 filmów o tańcu

1. „Dirty Dancing”

Obowiązkowa klasyka niosąca za sobą wiele wrażeń. Film, który można oglądać więcej niż jeden raz. W rolach głównych wystąpili Patrick Swayze, Jennifer Grey i Jerry Orbach. Amerykańska produkcja z 1987 roku. Historia dwójki młodych ludzi ciekawi swoją przygodą do ostatniej minuty filmu, a romans postępujący przyprawia widzów o pozytywne wrażenia. Melodramat napisany przez Emile Ardolino stał się jednym z największych hitów w czasach 1987. Patrick Swayze i Jennifer Gray za rolę w „Dirty Dancing” zgarnęli nagrody dla najlepszych aktorów w komedii/musicalu na Złotych Globach w 1988, a piosenka „The Time of My Life” otrzymała tytuł najlepszej piosenki.

2. „Zatańcz ze mną”

Komedia romantyczna z 2004 roku. Wyreżyserowana przez Petera Chelsoma. W rolach głównych Richard Gere, Susan Sarandon i rozchwytywana przez wszystkich Jennifer Lopez. Film opowiada o nieśmiałym prawniku, który pod wpływem bodźca zapisuje się na kurs tańca. Od tamtej pory jego życie uległo totalnej zmianie, a taniec zamienił się w pasję. Rolę instruktorki doskonale zagrała Jennifer Lopez, która rozpromieniła swoją postacią cały film. Ekranizacji towarzyszy przepiękna ścieżka dźwiękowa m.in. również utwór „The Book of love”.

3. „Step Up-Taniec zmysłów”

Film przedstawia losy dwójki utalentowanych tancerzy i choć mogłoby się wydawać, że ich światy są różne i nie z tej samej bajki to właśnie taniec sprawił, że przypadkiem się poznali. Ekranizacja przeplata ze sobą wiele wątków takich jak miłość do pasji, romans, przyjaźń, a nawet śmierć. W rolach głównych wystąpił szalenie przystojny Channing Tatum i urocza Jenna Dewan. Produkcja amerykańska, wyreżyserowana przez Anne Flechter spotkała się z pozytywną opinią publiczności, ale też zasiała w sercach młodych ludzi pragnienie zdobywania doświadczenia w takiej dziedzinie jak taniec.

4. „Honey”

Każdy z nas skrywa w sobie najskrytsze marzenia, a pasja uskrzydla i dodaje sensu życia. Film ukazuje prawdziwy schemat zmagań z jakimi muszą się zmierzyć osoby chcące osiągnąć sukces w domenie takiej jak taniec. Amerykański dramat muzyczny z 2003 roku przedstawia historię młodej tancerki, która pragnie zabłysnąć jako słynny choreograf. Niestety jak to w życiu bywa napotykają ją różne przeciwności którym musi stawić czoła.
W roli głównej niesamowita Jessica Alba.

5. „Kochaj i tańcz”

Ranking zamykamy polską perełką, która może zaciekawić miłośników polskiego kina. Aby znaleźć szczęście w swoim życiu trzeba przejść wiele dróg – co doskonale odtwarza ten film. Komedia romantyczna z 2009 roku ukazuje byt dziennikarki na rozdrożu dróg. Okazuje się, że to czym się zajmowała, wcale nie jest pragnieniem jej serca. W tańcu odnalazła pasję, miłość i sens życia. Reżyserem jest Bruce Parramore, a film wprowadza w nastrój klimatycznej Warszawy i tanecznych uniesień. Dla wielbicieli polskich i uzdolnionych aktorów przypominamy, że w filmie zagrali; Mateusz Damięcki i Izabella Mikko.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest