Przyjęta od zaraz

Szukasz pracy masz odpowiednie wykształcenie, zdobyte doświadczenie. Od wymarzonej posady dzieli Cię tylko rozmowa kwalifikacyjna, ale co zrobić aby olśnić przyszłego pracodawcę?

Myślisz że wygląd nie wpływa na karierę zawodową? Otóż wpływa. Oczywiście Twoje wykształcenie i dotychczas zdobyte doświadczenie również bardzo się liczą, ale jeśli idą w parze z odpowiednim wizerunkiem do sukces murowany.
Naukowcy powiązali kilka cech związanych z osobowością i powiązali je z wyglądem. Okazało się że pozytywne cechy częściej były przypisywane osobom atrakcyjnym i były one uważane za bardziej utalentowane. Należy jednak zaznaczyć, że atrakcyjność to nie perfekcyjny wygląd. Ludzie atrakcyjni to ci pewni siebie, a jednocześnie świadomi swoich niedoskonałości. Ludzie wolą pracować z ludźmi kompetentnymi, którzy przy tym dobrze wyglądają.

Nad czym jeszcze popracować?

Nie możesz przesadzić ani w jedną ani w drugą stronę. Pierwsze wrażenie to podstawa. Nawet jeśli będziesz świetnie przygotowana, a założysz bluzkę z dużym dekoltem, to może szef zaprosi Cię, ale na drinka, a nie do współpracy. Jeśli spódnica, to taka do kolan- o mini zapomnij. Nie możesz wyglądać zbyt skromnie, zbyt sportowo czy niechlujnie. Ubranie nie może być zbyt krępujące, ponieważ może to krępować nasze ruchy, które nie będą naturalne. Jeśli kobieta jest wymagająca w stosunku do swojego wyglądu, jest wysoce prawdopodobne, że tak samo będzie podchodziła do swojej pracy.
Ale ubranie to nie wszystko, musisz pamiętać o odpowiednim makijażu. Musi być on naturalny i jedynie zaznaczać atuty urody. Krwiste czerwienie na ustach czy paznokciach pozostaw na wieczorne wyjście do klubu, na rozmowę wybierz delikatny koral, bądź naturalny pastelowy kolor.

Pamiętaj o podkładzie i odpowiednim rozświetleniu twarzy, by wyglądała na zdrową i promienną. Najważniejsze są oczy –to one odgrywają najważniejszą rolę. Rozjaśnij cienie pod oczami jaśniejszym niż podkład korektorem, dzięki czemu będziesz wyglądała na wypoczętą. Użyj jasnych cieni – do oczu niebieskich użyj beży lub lawendy, do oczu ciemnych- grafity lub popiele. Podkręć rzęsy zalotką i wytuszuj. Włosy najlepiej upnij dzięki czemu unikniesz zabawy nimi podczas rozmowy. Twoja fryzura jak i cały Twój wygląd musi być schludny i idealny. Jeszcze tylko pokremuj dłonie, aby skóra była gładka. Życzymy powodzenia i uścisku prezesa zapraszającego Cię do współpracy. Pamiętaj Twój uścisk musi być konkretny.

Musisz być przebojowa, ale nie zuchwała. Skromna, ale również pewna siebie. Pozytywne podejście, dobre przygotowanie, wykształcenie i odpowiedni wizerunek przyniosą Ci sukces.
Powodzenia.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest