Co podarować chłopakowi na urodziny? 4 przykłady ciekawych prezentów

Rok w rok to samo. Co ciekawe, znalezienie odpowiedniego upominku dla siostry czy przyjaciółki to na ogół żaden problem, gdyż kobiecie zwykle łatwiej jest sprezentować jakiś drobiazg (lub większą rzecz). Natomiast obdarowanie ukochanego lub kolegi stanowi nie lada wyzwanie, zwłaszcza, jeśli w ubiegłych latach „wypstrykałyśmy się” ze wszystkich pomysłów.

Właściwie w naszych rozważaniach powinnyśmy cofnąć się do samego początku. Gdy bowiem rodzi się dziecko, sprawa wydaje się prosta – noworodek płci żeńskiej zostaje zwykle „zasypany” gadżetami w kolorze różowym. Dokładnie te same sprzęty dostaje nowonarodzony chłopczyk, z tą różnicą, że wówczas wszystko musi być koniecznie na niebiesko. Dlaczego? Tego na dobrą sprawę nie wie nikt, bo kilkutygodniowi beneficjenci raczej nie mają wyraźniejszych preferencji czy uprzedzeń kolorystycznych. Jednak z biegiem lat problem narasta – stopniowo.

Chłopcy najczęściej dostają resorówki, pistolety, ewentualnie figurki superbohaterów. Okazuje się, że znacznie prościej znaleźć jakiś souvenir dla dziewczynki. Zawsze jest bogactwo możliwości: lale i akcesoria, pluszowe zwierzęta, spineczki, wstążeczki, opaski, kokardki, kosmetyki dla najmłodszych, „zabawkowa” biżuteria, kolorowanki, książeczki, plastikowe zastawy do zabawy z kiosków, wielobarwne przybory szkolne… można by tak wymieniać i wymieniać. Z nastolatkiem (i starszym chłopakiem) o ile nie ma wyraźnie sprecyzowanych zainteresowań, jest jeszcze trudniej.

Poniżej przedstawiamy nasze propozycje pogrupowane według kategorii, ufamy, że okażą się inspirujące:

  1. Pomysł stary jak węgiel, ale niezmiennie skuteczny, własnoręcznie wykonany prezent ma same zalety: na ogół będzie tańszy aniżeli „gotowce” ze sklepu, jedyny w swoim rodzaju i w jego przygotowanie włożone jest serce. Co to mogłoby być? Jeśli mamy zdolności plastyczne możemy je wykorzystać i stworzyć chociażby portret chłopaka lub obrazek przedstawiający np. jego ulubiony model samochodu. Jak wiadomo, większość mężczyzn to łakociolubni smakosze, więc na pewno ucieszy ich własnoręcznie upieczone ciasto, tort lub efektowne i pyszne ciasteczka (np. cake pops). Ciekawą opcją jest też „sto powodów”, występująca w różnych kreatywnych wariantach. Wybrankowi serca można sprezentować 100 cukierków (różnych smaków i rodzajów) w papierkach, a do każdego przyczepić karteczkę, na której napiszemy, za co kochamy jubilata. Łakocie zapewne znikną szybko, ale karteczki stanowić będą wspaniałą pamiątkę.
  2. Interesującą propozycją będzie wykupienie dowolnej atrakcji – w zależności od budżetu, jakim dysponujemy oraz preferencji osoby obdarowywanej, można zdecydować się na wykupienie karnetu na siłownię, wstępu do aquaparku, całorocznego karnetu pozwalające na odwiedzanie danej atrakcji, np. ZOO w przypadku miłośnika zwierząt, muzeum lotnictwa czy motoryzacji, gdy chłopak jest ich pasjonatem, ogrodu botanicznego dla wielbiciela przyrody, etc. Jeśli możemy sobie na to pozwolić, atrakcyjną opcją będzie sprezentowanie ukochanemu kursu (choćby weekendowego), który mógłby go zainteresować, np. fotografii, obróbki zdjęć, pływania, nurkowania, sklejania modeli, itd. W wersji dla odważnych – skok na bungee, lot szybowcem lub paralotnią.
  3. Modny gadżet lub dodatek – wszak większość facetów to więksi lub mniejsi gadżetomaniacy. Wśród naszych uniwersalnych propozycji znajdują się: gustowny zegarek na bransolecie lub zegarek sportowy z ciekawymi funkcjonalnościami typu GPS, oryginalne etui na telefon, spersonalizowany brelok do kluczy/samochodowych kluczyków, wielofunkcyjny scyzoryk, zestaw survivalowy, pendrive z intrygującym designem, kubek imitujący granat (dla miłośnika militariów), grzejące kapcie/rękawiczki USB, termos, chłodząca podkładka do laptopa, zestaw dla majsterkowicza, niezbędnik kierowcy zawierający m.in. kieszonkową latarkę, klucze, śrubokręciki
  4. I wreszcie – coś związanego z zainteresowaniami obdarowywanego. Jeśli jest kolekcjonerem – możemy podarować mu kolejny egzemplarz, który wzbogaci posiadane przez niego zbiory. Równie dobrze może to być książka związana z jego hobby. Gdy kibicuje którejś z drużyn sportowych jest fanem konkretnego zespołu/wykonawcy warto kupić bilety na mecz/koncert. Fan kina lub seriali z pewnością ucieszy się z kolekcji jego ulubionych dzieł na DVD. Zapalony czytelnik niewątpliwie doceni podarunek, na który składać się będą książki ulubionych autorów. Studentowi bądź pracownikowi naukowemu/biurowemu (i nie tylko) przyda się elegancki zestaw do pisania lub zabawny długopis, w którym można zamontować… ściągę!

Są też pewne prezenty na tyle uniwersalne, że powinny spodobać się każdemu – chyba żaden mężczyzna nie pogardzi kolejnym flakonikiem ulubionych perfum lub wody po goleniu, gustownym krawatem lub mocnym, czarnym, skórzanym paskiem do spodni, słuchawkami (klasycznymi lub bezprzewodowymi), gustownym notatnikiem-terminarzem czy zaproszeniem na kolację.

Jeśli nadal nie mamy pomysłu, zawsze możemy dyskretnie podpytać lub poprosić o pomoc jego przyjaciela bądź brata.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest