Odzież termoaktywna dla narciarzy – czym się kierować przy wyborze?

Odzież termoaktywna to rodzaj ubrań, który osoba aktywna powinna mieć w swojej garderobie. Tego typu odzież funkcjonalna łączy najnowszą wiedzę z zakresu fizjologii wysiłku fizycznego z nowoczesną technologią, w tym inteligentnymi materiałami o doskonałych właściwościach termoregulacyjnych.
Oddychająca bielizna jest nieocenionym wsparciem podczas treningu, intensywnego trekkingu górskiego lub szaleństwa na nartach zjazdowych.

Bielizna termoaktywna zarówno dla zmarzluchów, jak i osób którym wiecznie gorąco

Na tym polega magia bielizny termicznej – optymalnie dopasowują się do potrzeb Twojego ciała, dzięki czemu czujesz komfort termiczny bez względu na to, kim jesteś i gdzie się znajdujesz. Koszulka termoaktywna doskonale sprawdzi się na letnie wędrówki, jak i na zimowe spacery po Tatrzańskiej Dolinie. Wspinacze, rowerzyści, biegacze i narciarze będą Jak widać, odzież termiczna jest dla każdego narciarza i nie tylko.
Co sprawia, że jest tak uniwersalny? Przede wszystkim wynika to z odpowiednich tkanin, z których wykonany jest ten rodzaj odzieży.
Mogą być naturalne, m.in. Wełna merynosowa lub syntetyczne. Marki również coraz częściej wykorzystują zielone technologie, takie jak
Włókna NILIT HEAT otrzymywane z ziaren stosowanych w produktach termoaktywnych. Wełna merino – to naturalny produkt, wytwarzany z runa owiec merynosów, który ma specjalny splot włMimo, że słabiej pochłaniania pot, stała się bardzo popularna. Zakładana pod cieplejsze ubrania takie jak bluza, polar czy kurtka, bielizna termiczna męska pełni funkcję izolacyjną, zapobiegającą utracie ciepła podczas wysiłku.

Sprawdź odzież i bieliznę termoaktywną tutaj: https://www.sport-shop.pl/odziez-i-obuwie-c-378.html

Bielizna termoaktywna męska i damska – izolacja termiczna i komfort cieplny

Temperatura powietrza ma istotny wpływ na komfort podczas uprawiania sportu. Latem nieodpowiednia odzież zwiększa pocenie się, natomiast zimą przyczynia się do wychłodzenia organizmu. Może to obniżyć jakość i wydajność twojego sportu. Uzupełnij koszulkę i spodnie sportowe o męską bieliznę termoaktywną o wyjątkowych właściwościach, które usuwają ze skóry parę wodną i pot. Bielizna termoaktywna męska oraz damska przeznaczone są do noszenia zarówno zimą jak i latem. Różni się grubością, co oznacza, że w inny sposób wspiera komfort treningu. Jak dbać o odzież termiczną? Najczęściej odzież termoaktywną można prać w pralce w temperaturze 30-40 stopni. Ważne jest, żeby nie stosować silnych detergentów oraz starać się nie używać płynów zmiękczających. Bielizna termiczna to akcesoria sportowe, które warto dodać do listy zakupowej, kompletując odzież narciarską.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie odzieży termoaktywnej? 

Kiedy decydujesz o rodzaju tkaniny i bielizny, kolejną ważną rzeczą jest poprawność doboru. Takie ubrania powinny być najbliżej powierzchni skóry – ale nie powoduje otarć. Jeśli bielizna jest zbyt luźna i odstaje, pot nie będzie miał gdzie wchłonąć. Szczególnie ważne jest, aby koszulki dobrze leżą pod pachami, a getry nie zwisały w kroku. Czasami jest to nie tylko kwestia zła; zdarza się, że krój nie jest dostosowany do określonej morfologii. Jeśli coś jest dla ciebie nie tak, lepiej poszukaj czegoś innego.

Zdecydowanie inaczej niż w przypadku biegaczy czy kolaży uprawiających sport głównie wiosną i latem do wczesnej jesieni. Odzież narciarska jest specyficzna, ponieważ musi chronić ciało i ciało przed zimnem iw bardzo niskich temperaturach. Tak jest w przypadku nawet w przypadku termoaktywów. Aby pełnić swoją funkcję, musi ściśle przylegać, ale nie może być zbyt ciasny ani ciasny, aby zapewnić jednocześnie swobodę ruchu
Nie zapominaj, że są to bardzo miękkie ubrania, więc ludzie popełniają błąd, kupując je, myśląc, że narty termoaktywne w swoim rozmiarze będą za małe. Bielizna termoaktywna powinna dobrze przylegać, podobnie jak spodnie i kurtka narciarska, aby zapewnić wygodę noszenia, bielizna narciarska nie ma lub nie ma płaskich szwów. Ma to na celu uniknięcie otarć i podrażnień skóry.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest