Nowości książkowe prezentem na dzień mężczyzny

Nowości książkowe prezentem na dzień mężczyzny

Dzień mężczyzn nie jest tak popularny jak dzień kobiet. Mimo to jest to święto, o którym warto pamiętać. Dobry prezent nie musi być wcale drogi, za to powinien pasować do gustu osoby, którą zamierzamy obdarować. Dziś skupimy się na propozycjach książkowych, którymi naszym zdaniem warto jest się zainteresować.

Audiobooki

Zdarza się, że na lekturę po prostu nie ma czasu. Niektórzy są bardzo zabiegani lub mają pracę przy komputerze, więc nie chcą później sięgać po tradycyjną książkę, ponieważ ich wzrok jest już zmęczony. Dla takich osób audiobooki będą bardzo dobrą propozycją. Przede wszystkim można słuchać ich podczas zajmowania się innymi rzeczami. Wielu kierowców zamiast muzyki lubi posłuchać głosu lektora czytającego książkę.

Aktualnie dobrymi recenzjami cieszy się „Czerwona ziemia”. Pozycja, której autorem jest Marcin Meller. Jest to debiut literacki, w którym akcja dzieje się w Afryce. Audiobook ekscytuje, wzrusza i poraża autentycznością. Jest to bowiem powieść o ojcowskiej miłości, a także błędach przeszłości, które mają swoje niepożądane konsekwencje.

Biografie

Niektórzy mężczyźni lubią czytać książki biograficzne. Są to bowiem dobre okazje do zapoznania się z postaciami, które miały ogromny wpływ na otaczający nas świat lub odegrały wielką rolę w dziedzinach sportu czy kultury. To znakomity sposób na poznanie znanych historii zza kulis albo wręcz dowiedzenie się o rzeczach, które wcześniej nie wychodziły na światło dzienne.

Wiele opowieści zachwyca, szokuje, a często pokazuje, jak ciężkie życie musiały wieść osoby, które znajdowały się na afiszu. Z jednej strony żyły w sławie i bogactwie, ale z drugiej było to zawsze czymś okupione – często brakiem prywatności, stresem, krótkim snem i olbrzymimi oczekiwaniami.

Dużym zainteresowaniem cieszy się książka, której autorem jest Matthew Perry, gwiazda serialu „Przyjaciele”. Aktor zaprasza czytelników do swojego życia, pokazując, że wiele sytuacji nie wyglądało w rzeczywistości w taki sposób, jak opisywała to prasa. Perry opowiada o swojej walce z uzależnieniem, utraconej miłości, ale wszystko to opisuje z dystansem do samego siebie, często zgrabnie żartując z opisywanych sytuacji.

Więcej prezentów książkowych na dzień mężczyzn znajdziesz na stronie EMPIK: empik.com/dzien-mezczyzn

Biznes i finanse

Nie ma co ukrywać, dobra książka może być dla nas źródłem ogromnych motywacji. To także wiedza, która bywa niezwykle przydatna w prawdziwym życiu. Niektórzy z nas potrzebują takiego bodźca, aby zrozumieć, w jakim miejscu popełniają błąd lub wręcz przeciwnie, jak lepiej wykorzystać to, w czym są dobrzy.

Dlatego też wręczenie takiego prezentu może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Aktualnie mierzymy się jako społeczeństwo z ogromnym rozwojem sztucznej inteligencji. Oczywiście jest to wielka szansa, ale również i zupełnie nowa rzeczywistość, w której będziemy musieli się odnaleźć.

Z tego powodu możemy polecić książkę „Cyfrowy umysł. Jak zarządzać i rozwijać biznes w erze algorytmów i sztucznej inteligencji”. Możemy się z niej dowiedzieć, jakie umiejętności będą cenne w nie tak odległej przyszłości. Jeśli chcemy wykorzystać erę cyfrową i udowodnić, że wiemy, w jaki sposób wykorzystać zmieniające się trendy, to ta pozycja zdecydowanie może nam w tym pomóc.

Książka na dzień mężczyzny

Kryminały

W dalszym ciągu za oknami szybko zapada zmrok. O tej porze roku niekoniecznie chce nam się gdzieś wychodzić. Co nie oznacza, że nie mamy ochoty na przeżycie emocjonującej historii. Tę mogą nam zapewnić książki kryminalne. Zagadki, śledztwa i szukanie winnych. Jeśli szukamy prezentu dla miłośnika tego typu literatury, to zdecydowanie są na rynku nowe pozycje, które warto polecić.

Ot, choćby książka „Marcowo” Piotra Sowińskiego, którą można już zamawiać w księgarniach. Akcja dzieje się w Łodzi u schyłku lat sześćdziesiątych. W sadzie, który od dawna był opuszczony, odnaleziono zwłoki czternastolatki. Pierwsze oględziny wskazują na samobójstwo dziewczyny. Czy tak było jednak w istocie? Okazuje się, że w całą historię był również zamieszany pewien ksiądz, co sprawia, że cała sprawa robi się jeszcze bardziej interesującą.

Reportaże

Istnieje wiele miejsc, o istnieniu których nie mamy pojęcia. Tymczasem świat jest pełen ciekawych historii i opowieści. Możemy je poznać właśnie poprzez czytanie książek. Reportaże dają nam możliwość poznania wydarzeń, postaci i miejsc, o których w inny sposób byśmy się nie dowiedzieli. Jaką książkę z tego gatunku warto wręczyć w ramach prezentu?

W księgarniach możemy nabyć książkę „Opór” Pawła Pieniążka. Opowiada on o Ukraińcach, którzy stawiają się agresorowi, jakim są Rosjanie. Reportaż nie skupia się na działaniach oddziałów wojskowych, a oddolnym inicjatywom ludzi, którzy starają się wspomagać działania armii czy państwa na różne sposoby. To także wspieranie potrzebujących, którzy każdego dnia walczą o przetrwanie.

Jak widać na rynku nie brak książek, które mogą stanowić idealny prezent z okazji dnia mężczyzny. Mamy nadzieję, że nasz artykuł choć nieco pomógł w znalezieniu odpowiedniego upominku.

 

Artykuł zewnętrzny.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest