Netflix seriale 2020 – TOP 5

Internetowa platforma Netflix stała się nieodłącznym elementem codziennego odpoczynku ludzi na całym świecie. Na Netflixie możemy bowiem znaleźć stale powiększającą się bazę filmów i seriali, odpowiadających gustom nawet największych koneserów sztuk audiowizualnych. Od pięknych bajek dla dzieci prosto z Azji, przez wysmakowane kino (znaleźć tu możemy nie tylko klasyki kina, lecz także nowe, nagradzane filmy – wystarczy przypomnieć Romę Alfonsa Cuaróna!), aż po reality show – platforma zapewnia fantastyczną rozrywkę dla każdego, niezależnie od zainteresowań i wieku. Dziś przyjrzymy się pięciu serialom, które naszym zdaniem są najbardziej interesującą propozycją na spędzenie wolnego wieczoru.

Netflix – najlepsze seriale

Poniżej znajduje się ranking (naszym zdaniem) pięciu najlepszych seriali, które możemy obejrzeć na platformie.

5. BoJack Horseman

BoJack Horseman to animowany serial, którego głównym bohaterem jest zmęczony życiem i borykający się z uzależnieniem od alkoholu nieco zapomniany aktor, pomimo wieku nie potrafiący dorosnąć. Jego historia jest pasmem tragicznych i autodestrukcyjnych, lecz chwilami pociągających historii, które dzieli z innymi nieszczęśliwymi, lecz niezwykle skomplikowanymi postaciami. Zarówno w syzyfowym dążeniu BoJacka do osiągnięcia nie tyle szczęścia, co stabilności psychicznej, jak i w zachowaniu innych postaci, przedstawionych przez twórców z wręcz chirurgiczną precyzją widz może jak w lustrze zobaczyć samego siebie. Aż trudno uwierzyć, że główny bohater jest… Koniem.

4. W głębi lasu

W głębi lasu, którego fabuła została napisana na podstawie kryminału Harlana Cobena – pisarza specjalizującego się w powieściach kryminalnych – to prawdziwa gratka dla wszystkich wielbicieli intryg! Znajdujemy tu wszystko, czego potrzeba, by uznać seans za udany: doskonale rozpisany scenariusz, świetną obsadę aktorską, piękne zdjęcia. A w dodatku możemy być z niego dumny – to serial wyprodukowany i zrealizowany w Polsce!

3. The Midnight Gospel

The Midnight Gospel jest prawdziwą perłą wśród netflixowych propozycji seriali. Fascynujący, głęboki i zmuszający do myślenia, nie boi się nazywać najtrudniejszych egzystencjalnych problemów i aspektów życia. Płynnie porusza się zarówno po tematyce, zakorzenionej we współczesnej polityce, jak i pyta u źródła o metafizyczną esencję naszej podmiotowości, traktując doczesność jako ledwie ślad w wędrówce ludzkiej duszy. Swobodna wymiana myśli możliwa jest dzięki unikatowemu formatowi serialu, będącego połączeniem podcastów i animacji, zanurzonych w kosmicznej, choć nieco kreskówkowej estetyce. Wszystko okraszone jest VR-owym duchem, przez co sama lektura serialu bliska jest medytacji.

2. Rick i Morty

Niezmiennie ogromnym zainteresowaniem w środowisku fanowskim cieszy się animowany serial Rick i Morty. Zakorzeniony w tradycji sci-fi nijak ma się do nieco nerdowskich, trącących myszką produkcji rodem z lat 80. Rick i Morty to nowa jakość opowiadania o fizyce i kosmicznych podróżach. bo poprzez pogłębioną, acz nienachalną psychologię. Trafny, choć także dość wulgarny, niewątpliwie nie trafi w każdy gust, choć bardzo krzywdzące byłoby stwierdzenie, że nadaje się tylko dla młodzieży. Tu ważna jest przede wszystkim zabawa, mimo kolejnej serii utrzymująca najwyższy poziom.

1. Kalifat

Absolutnym numerem jeden rankingu seriali na platformie Netflix jest, naszym zdaniem, wyprodukowany w tym roku Kalifat. Doceniliśmy ten serial ze względu na społeczną czułość, ale też precyzję, z jaką diagnozuje problemy dzisiejszego świata. Znajdziemy tam działania ISIS, kwestie kobiece (zarówno wytwarzanie samopomocowych siostrzanych grup, jak i szereg zagrożeń, czyhających na kobiety w patriarchalnym świecie). A do tego rewelacyjnie napisany scenariusz, trzymający widzów w napięciu do ostatniej minuty.

Netflix – czy warto?

Oczywiście, że tak! Netflix jest wspaniałym źródłem wizualnej przyjemności, którą możemy odbierać w zaciszu domostw zarówno w samotności, jak i grupie najbliższych – z drugą połówką, z rodziną, z paczką najlepszych przyjaciół. Biorąc pod uwagę ogrom możliwości, naszą uwagę powinien przykuć także cennik. Netflix może nas kosztować miesięcznie od 34 do 52 złotych (za konto, nie osobę!), a przy tym należy pamiętać, że umożliwia oglądanie na wszystkich nośnikach – w tym laptopach i smartfonach.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest