Jak nazywają się rocznice ślubu?

Rocznica ślubu to nie tylko data zaznaczona w kalendarzu. To wydarzenie, powinno nabrać szczególnej oprawy, biorąc pod uwagę ilość wspólnych momentów. Przede wszystkim odpowiednio ją spędzić. Podarować prezent oraz wyjść na wspólny spacer lub obiad. Na pierwszą rocznicę można zrobić coś bardziej szalonego np. założyć bardzo seksowną bieliznę.

Najważniejszych jest kilka:

1 rocznica – papierowa
2 rocznica – bawełniana (niektóre źródła podają odwrotną kolejność pierwszych dwóch rocznic)
3 rocznica – skórzana
4 rocznica – kwiatowa lub owocowa
5 rocznica – drewniana
6 rocznica – cukrowa lub żelazna
7 rocznica – wełniana lub miedziana
8 rocznica – spiżowa, brązowa lub blaszana
9 rocznica- gliniana lub generalska
10 rocznica – cynowa lub aluminiowa

Należy wziąć pod uwagę, że małżeństwa z 50-letnim stażem, dostają Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Warto również rozpatrzeć skąd się wzięły te wszystkie nazwy. Im większa rocznica związku, tym inny trwalszy materiał jest im przypisany. Pierwszy rok przypomina papier. Związek jest zazwyczaj jeszcze na etapie zakochana. Później stopniowo, zamienia się coraz trwalszy. Po wielu latach małżonkowie bardzo często są podziwiani przez bliskich. Jeśli chodzi o prezenty, to zazwyczaj posiadają inne komercyjne pobudki. Nie ma ten temat więcej wiarygodnych informacji, skąd wywodzi się również pomysł na obchodzenie rocznicy. Powinniśmy przyjąć, że chodzi przede wszystkim o radość, ze wspólnych momentów razem. Jeśli chodzi o prezenty, nie zawsze powinny odnosić się do nazwy. Nie trzeba na trzecią rocznicę kupować żonie skórzanej torby czy mężowi portfela. Im dłużej jesteśmy razem, tym ciekawsze prezenty należy wziąć pod uwagę. Dobrym pomysłem jest też zrobienie czegoś własnoręcznie. Sprawimy tym drugiej osobie wiele radości, jak również zaoszczędzimy pieniądze.

Ciekawe pomysły

Wiele par, przywiązuje również mniejszą wagę do materialnych spraw. Zazwyczaj, w rocznicę ślubu wychodzą w miejsce, gdzie spędzili pierwszą randkę. To też bardzo ciekawy pomysł na spędzenie razem czasu, bez pieniędzy. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, że nie należy tutaj, że nie chodzi tutaj tylko o wydawanie pieniędzy. Im więcej nietypowych prezentów, tym większa promienność. W wielu przypadkach to dużo ważniejsze niż przyjęcia i drogie podarunki. Pomysły na spędzenie rocznicy mogą być bardzo różne. Wszystko zależy od nas. Można również zapisywać dzień rocznicy. Jedna rocznica, jeden wpis np. na blogu czy w dzienniku. Bardzo polecam.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest