Najlepsze horrory 2018 – czyli co obejrzeć!

Wszyscy chyba lubimy się bać. Czasem jednak bardzo trudno znaleźć odpowiedni horror, który będzie potrafił nam zapewnić tego czego oczekujemy, czyli strachu. Pomimo, że straszne filmy wywołują w nas to uczucie, my się do tego jeszcze bardziej garniemy. Czasem zdrowo się jest bać, o ile oczywiście, później nie ma to jakichś przykrych konsekwencji jak np. strach przed pójściem do toalety w nocy. Oto kilka propozycji, zarówno ciekawych i strasznych horrorów, które pojawiły się w 2018 roku.

Dobre horrory do obejrzenia z 2018 roku!

Ciche miejsca. To wstrząsająca opowieść o czteroosobowej rodzinie Abbotów zmuszonej do porozumiewania się w całkowitej ciszy, bez używania słów, czy choćby najmniejszego dźwięku. Całe ich życie prowadzone jest w ciągłym, napięciu, koncentruje się na tym, by nie wydawać i nie generować żadnych dźwięków. Każdy bowiem może okazać się dla nich śmiertelny, po tym, jak tajemnicze istoty, które reagują na każdy dźwięk, zagrażają przetrwaniu ludzi. Jeśli kogoś usłyszą, wytropią go, a to może się skończyć źle.

  • Naznaczony. Ostatni klucz. To czwarta część Naznaczonego. W tej części dzieje się na prawdę dużo. Czasem łatwo się w tym pogubić. Ukazane są tu traumatyczne dzieciństwo Elise. Do tego dochodzą oczywiście duchy, które w dalszym ciągu nieustannie nawiedzają dom. Dodatkowo pojawia się potężny demon z kluczami zamiast palców, który wciąga swoje ofiary do świata umarłych. Jest też wątek psychopatycznego ojca, który wyżywał się na rodzinie.
    Prima Rage. Film opowiada o parze młodych ludzi, którzy niefortunnym zbiegiem okoliczności, trafia do lasu. Niby zwykły spokojny las, a jednak czyhają tam istoty o istnieniu, których nikt nie mógł mieć pojęcia. Dodatkowo niezbyt pokojowo nastawionych. Akcja filmu rozkręca się szybko, ale subtelnie. Wprawia odrobinę grozy.
  • Winchester: Dom Duchów. W tym horrorze gra prawdziwa gwiazda- Helen Mirren, dla której warto zobaczyć film. Fabuła jest dość ciekawa. Zamożna kobieta w obawie przed zmarłymi z ręki Winchesterów osobami buduje olbrzymią posiadłość będącą jednocześnie pułapką na duchy. Rodzina nie wierzy w urojenia głównej bohaterki, twierdząc, że Sarah oszalała. Dochodzi tu również sceptyczny psychiatra, który za wszelką cenę chce wyjaśnić pochodzenie tajemniczych dźwięków.
  • The Nun. Film z tematyką na topie. Mamy w nim retrospekcję do 1952 roku, w którym to zrozpaczona rumuńska zakonnica popełnia samobójstwo. Do zbadania jej przypadku wysłani zostaną watykański ksiądz i nowicjuszka, którzy zapewne odkryją, że w rumuńskich Karpatach kryją się nieczyste siły.
  • Ghostland. To film o dwóch siostrach. Po kilkunastu latach wracają one do swojego starego domu, w którym doszło do makabrycznej napaści. Koszmarne wspomnienie nie daje o sobie zapomnieć i wciąż ożywają w ich głowach. Film bardzo wciągający i tajemniczy.
  • Prawda czy wyzwanie. Nazwa dość typowa. Kojarzy się z filmem dla nastolatków. Faktycznie jest to opowieść o grupce studentów, którzy pojechali do Meksyku aby trochę odpocząć i oddać się imprezowaniu. Niestety przez swoją nieumyślność okazuję się, że mają na swoich barkach poważną klątwę.
  • Day of the Dead: Bloodline. Jest to film o zombie. Z jednej strony dość typowa tematyka, jednak pomimo tego bardzo lubiana przez młodzież i osoby starsze. Film opowiada o małej grupce ludzi ukrytych w podziemnym bunkrze, którzy muszą znaleźć rozwiązanie jak uchronić świat przed nieumarłymi.

Oto kilka propozycji na wieczór, koniecznie przy zgaszonym świetle. Jeśli się nie spodobają to może rozbawią.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest