Mój pierwszy tatuaż – najbardziej popularne cytaty

Tatuaże – dla jednych szpecące znaczki na ciele, dla drugich – życiowa pasja i upamiętnienie ważnych momentów. Niezależnie po której stronie stoimy, ciężko nie przyznać, że decyzja, jaki kształt czy wzór będzie miał tatuaż, jest niezwykle istotna. Zostanie on bowiem z nami na lata, a w perspektywie – do końca życia. Szczególnie tatuaże w formie napisu powinniśmy dobrze przemyśleć, to one bowiem najbardziej przykuwają wzrok.

Nie tylko kobieta zmienną jest

Ludzie są z natury przystosowani do zmian. Często z biegiem czasu zmieniają się nasze opinie, poglądy, ulubione książki, filmy czy cytaty. Te ostatnie są wyjątkowo ważne w świetle tatuaży. Powinniśmy szczególnie starannie wybrać tekst, który chcemy mieć w formie rysunku na ciele – najlepiej, by był on dość „neutralny” i nie prowokował – musimy pamiętać, że nie będzie cieszył jedynie naszego wzroku, ale też np. naszego pracodawcy czy dziecka.

Tatuażowe trendy

Bez wątpienia wzorami cieszącymi się największą popularnością wśród fanów tatuażu, są imiona oraz daty (wytatuowane najczęściej na plecach bądź na rękach). Mogą mieć znaczenie symboliczne, np. nawiązywać do daty urodzenia dziecka czy daty ślubu. Gorzej jednak, kiedy decydujemy się już na wytatuowanie imienia chłopaka lub dziewczyny oraz daty rozpoczęcia związku – nie snując najbardziej czarnych scenariuszy można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że taki związek ma spore szanse kiedyś się zakończyć. Tatuaż natomiast „przeżyje” z nami także kolejne relacje….

Kolejnym tatuażowym „trendem” są sentencje po łacinie. Pierwsze wśród nich miejsce zajmuje, dość wyświechtany już napis „Per aspera ad astra” ( łac. „przez trudy do gwiazd”). Częstym widokiem są też cytaty „Carpe diem” (łac. „chwytaj dzień”) czy „Non omnis moriar” (łac. „nie wszystko umiera”). Decydując się na taki tatuaż, musimy pamiętać o dokładnym sprawdzeniu poprawnej pisowni danego zwrotu. Nikt nie chciałby chyba mieć „literówki” na własnym ciele.

Oprócz sentencji łacińskich, popularne są oczywiście też te po angielsku. Wśród nich rekordy biją zdania: „Keep smiling” (ang. „uśmiechaj się”) „Don’t worry be happy” (ang. „nie martw się, bądź szczęśliwy”) oraz „Never lose hope” (ang. „nigdy nie trać nadziei”). Z angielskimi cytatami można oczywiście bardziej „poszaleć”, gdyż są niemal ogólnodostępne. Można wykorzystać słowa ulubionej piosenki czy wiersza.

W dzisiejszym świecie nieocenioną pomocą w wyborze wzoru tatuażu jest oczywiście internet. Ale jeśli po przejrzeniu kilkunastu witryn nadal nie jesteśmy pewni, jaki wzór sobie wytatuować, to może znak, że z obrazkiem na ciele należy jeszcze trochę poczekać

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest