Jak wybrać dobry blender?

Codzienne obowiązki i brak czasu nie zawsze pozwalają nam na przygotowanie dobrego, pełnowartościowego posiłku. Wtedy najczęściej sięgamy po FastFoody i niezdrowe przekąski. Jeżeli macie dość jedzenia niezdrowo
i „na szybko”, z pomocą przychodzi blender. Może macie go gdzieś w zakamarkach swojej kuchni i nie zdajecie sobie sprawy z jego użyteczności? To wielofunkcyjne urządzenie pozwoli Wam na przygotowanie sałatki, musu owocowego czy smoothie. Wystarczą jedynie odpowiednie składniki, bo czas ma tu akurat niewielkie znaczenie.

Blender kielichowy czy ręczny – jaki wybrać?

Przy wyborze odpowiedniego blendera ważne jest nasze zapotrzebowanie. Musimy się zastanowić, czy potrzebujemy czegoś lekkiego i poręcznego, czy potrzeba nam konkretnego sprzętu do przygotowywania posiłków „na większą skalę”. Pierwsza propozycja dla osób żyjących w biegu, którym wystarczy sprzęt do szybkich koktajli warzywnych i owocowych musów: blender ręczny. Mały, lekki i prosty w użyciu. Przygotujemy w nim szybki posiłek, jednak to nie urządzenie do dłuższej pracy. Ze względu na słabszą moc silnika, nie nadaje się do poważniejszych zadań. Jeżeli nie jesteście szczególnie wymagający i zadowala Was taka opcja, dobrym rozwiązaniem będzie wariant bezprzewodowy, wygoda przede wszystkim! Jeżeli zależy Wam na większym sprzęcie, śmiało możecie sięgnąć po blender kielichowy. Ta opcja przyda się dla całej rodziny. Ze względu na pojemniki o pojemności do 2 litrów, przygotujecie sporą ilość posiłku czy napoju. Dla nikogo nie zabraknie! Oprócz tego mamy tutaj do czynienia z większą mocą, więc bez obaw możemy miksować owoce mrożone i kostki lodu.

Blender Moc – 1200 czy wystarczy?

Im wyższa moc, tym wyższa jakość. Blendery o większej mocy sprawdzają się w trudniejszych zadaniach, kiedy chcemy zmiksować np. produkty głęboko mrożone lub po prostu bardzo twarde. Jeżeli zależy Wam na mocnym blenderze ręcznym, szukajcie tych, które sięgają mocy powyżej 700W, natomiast dobry blender kielichowy powinien mieć co najmniej 1200W.

Dobre noże = dobry blender

To jak będzie nam się pracować z blenderem i do jakich zadań nam posłuży, zależy przede wszystkim od ostrości, kształtu oraz wytrzymałości posiadanych noży. Tańsze modele posiadają zazwyczaj jeden nóż. Dwa noże znajdziemy w dobrych, droższych blenderach. Dla oczekujących efektu WOW polecamy noże siekające w dwóch kierunkach jednocześnie lub blendery z nożami wymiennymi, które służą do różnego rodzaju zadań.

Blendery sportowe, czyli coś dla aktywnych!

Blender sportowy to odmiana wariantu kielichowego. To co je różni, to naczynie, służące do miksowania. W przypadku wersji sportowej, mamy tutaj butelkę, w której możemy przygotować sobie smoothie i zabrać je prosto na trening. Super opcja!

Blender w jakie dodatkowe funkcje zainwestować?

Nowoczesne blendery dla bardziej wymagających, zaopatrzone są w szereg dodatkowych opcji. Wiadomo, że wszystko to wiąże się z większym kosztem urządzenia. Do funkcji innowacyjnych, które znajdziemy w najnowszych sprzętach zaliczają się m.in.:

  •  Funkcja gotowania- dostępna w blenderach kielichowych. Baza blendera zamienia się w płytę grzewczą. Wybór odpowiedniej temperatury pozwoli nam np. na podgrzanie posiłku.
  • Tryb pulsacyjny– ostrze pracuje w naprzemiennym trybie, przyspiesza 
i zwalnia, tworząc pulsacyjny tryb pracy. Pozwala to na dokładne wymieszanie składników.
  • Regulacja prędkości pracy w rączce- opcja w blenderach ręcznych, która dostosowuje regulację mocy poprzez nacisk dłoni na przycisk, znajdujący się na rączce.
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest