Hity kinowe 2019, czyli na co wybrać się do kina w nowym roku!

Filmowcy prześcigają się w propozycjach na spędzenie czasu przy dobrej produkcji. Jakie zatem filmy zobaczymy w nowym roku? Oto kilka propozycji.

Na początek… kilka polskich propozycji

Nierzadko spotykamy na swojej drodze ludzi, którzy otwarcie przyznają, że nie chodzą do kina na polskie filmy. Uważają, że nie warto tracić czas. Polskie filmy są jednak coraz lepsze i doceniane na międzynarodowych festiwalach. Premiery kinowe w 2019 roku będą gorące. Warto wybrać się na nowe filmy oraz nowe wersje starych filmów. Co dokładnie będzie można zobaczyć?

1. Piłsudski

Film nie tylko dla fanów historii. Jest to opowieść o życiu Józefa Piłsudskiego. Nie będzie to jednak film biograficzny. Pokaże człowieka upartego, skomplikowanego, który ma potrzebę działania. Z pewnością rzuci nowe światło na postać Marszałka. Główną rolę zagra Borys Szyc. Zobaczymy również Magdalenę Boczarską (jako pierwszą żonę Marszałka, Marię), Marię Dębską (jako Aleksandrę, późniejszą ukochaną Piłsudskiego). Zapowiada się interesująca produkcja.

2. Ciemno, prawie noc

Film powstaje na podstawie książki Joanny Bator. Główną bohaterką opowieści jest dziennikarka Alicja, która po latach wraca w rodzinne strony. Pojawia się tam w związku z serią zaginięć dzieci. Będzie starała się rozwiązać zagadkę, przez co sama znajdzie się w niebezpieczeństwie. Odkryje też tajemnicę własnej rodziny… Mroczna, trzymająca w napięciu opowieść. W filmie zobaczymy: Magdalenę Cielecką, Marcina Dorocińskiego, Agatę Buzek, Dorotę Kolak i Piotra Fronczewskiego.

3. Całe szczęście

Polska komedia romantyczna. Na to hasło wielu wybucha śmiechem. Może właśnie ten film odczaruje to hasło? Opowieść skupia się na muzyku orkiestry symfonicznej, w którego życie wkroczy popularna gwiazda fitness. W główne role wcielą się Piotr Adamczyk i Roma Gąsiorowska. Obok nich pojawią się np. Joanna Liszowska, Marieta Żukowska i Tomasz Sapryk.

4. Kobiety mafii 2

Patryk Vega planuje stworzyć trylogię tej historii. Pierwsza część pojawiła się w mijającym roku. W główne bohaterki ponownie wcielą się: Agnieszka Dygant, Katarzyna Warnke i Aleksandra Popławska. Zobaczymy również Janusza Chabiora i Piotra Adamczyka. Pojawią się również gwiazdy zagraniczne: Angie Cepeda i Enrique Arce.

5. Miszmasz czyli Kogel-Mogel 3

Tego filmu nie mogą doczekać się fani kina. Wszyscy uwielbiają poprzednie części kultowej produkcji. Przed nami dalszy ciąg przygód Kasi, rodziny Wolańskich, oraz pozostałych bohaterów. Ponownie zobaczymy takich aktorów jak: Grażyna Błęcka-Kolska, Katarzyna Łaniewska, Ewa Kasprzyk, Zdzisław Wardejn. W nowe postacie wcielą się m.in.: Maciej Zakościelny, Katarzyna Skrzynecka, Aleksandra Hamkało, Mikołaj Roznerski.

6. Diablo. Wyścig o wszystko

Będzie to polska wersja Szybkich i wściekłych. Kuba, pasjonat szybkich samochodów decyduje się na nielegalne wyścigi. Kieruje nim chęć pomocy siostrze, która wymaga kosztownej operacji. Film opowiada o braterskiej miłości, ryzyku, brawurze i niebezpieczeństwie. Rafał Mohr, Cezary Pazura, Mikołaj Roznerski – to tylko niektóre nazwiska, które zobaczymy w produkcji.

Kiedy premiera?

Piłsudski – 8 listopada
Ciemno, prawie noc – 22 marca
Całe szczęście – 8 marca
Kobiety mafii 2 – 22 lutego
Miszmasz czyli Kogel-Mogel 3 – 25 stycznia
Diablo. Wyścig o wszystko – 18 stycznia

Warto udać się do kina w przyszłym roku. Może premiery pomogą wygrać z mitem o okropnych polskich filmach?

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest