Filmy online za darmo – gdzie oglądać?

Serwisy VOD (wideo na żądanie) są wygodnym i oszczędnym sposobem na oglądanie filmów i seriali, które kochasz, w zaciszu własnego domu. Wszystko, czego potrzebujesz do oglądania tych bezpłatnych filmów online, to komputer lub telewizor z dostępem do Internetu.

Filmy online – gdzie oglądać?

Istnieje wiele miejsc, w których można oglądać bezpłatne filmy online, ale te wymienione poniżej posiadają największe bazy materiałów, są bezpieczne dla komputera lub telewizora i są przede wszystkim legalne. Wiele z tych witryn ma również darmowe aplikacje filmowe, dzięki czemu można uzyskać dostęp do bezpłatnych filmów na urządzeniu mobilnym.

Nie są to klipy filmowe ani zwiastuny, są to bezpłatne “pełnometrażówki”, które można obejrzeć od początku do końca z pewnymi przerwami komercyjnymi. Znajdują się tam nie tylko filmy z wielkich amerykańskich wytwórni, ale także polskie produkcje oraz seriale.

1.Vod.pl

W ubiegłym roku odnotowano widoczny wzrost zainteresowania polskimi platformami, oferującymi wideo na żądanie. Vod.pl, należący do Onetu, jest najpopularniejszym serwisem, na co wskazuje liczba odsłon wykonanych przez internautów. W ostatnim kwartale 2017 roku serwis VoD.pl odwiedziło aż 4,1 mln użytkowników. Platforma koncernu ITI zapewnia dostęp do sporej bazy seriali telewizyjnych, programów rozrywkowych i filmów, a niedawno została wzbogacona o bezpłatne materiały z konkurencyjnych serwisów ipla.pl i player.pl.

2.Telewizja Polska

Platformę dedykowaną dla swoich widzów prowadzi także Telewizja Polska, która w swoim serwisie udostępnia pokaźną kolekcję bezpłatnych materiałów, składających się z seriali, filmów dokumentalnych i pełnometrażowych, a także najgłośniejszych dokumentów, wywiadów i programów rozrywkowych. Wiele z nich jest płatnych, jednak sporą część można obejrzeć całkowicie za darmo na stronie internetowej lub ściągając materiał na urządzenie.

3.Ipla.tv

Inne stacje telewizyjne również prowadzą serwisy udostępniające bazę legalnych źródeł materiałów multimedialnych. Są to między innymi ipla.tv, należąca do Polsatu, czy TVN-owski player.pl. HBO, choć płatny, także oferuje swój własny serwis wideo na żądanie, na którym można znaleźć około 800 filmów i ponad 300 kultowych seriali i dokumentów.

4.Ninateka.pl

Jeśli interesują cię bardziej ambitne, niezależne produkcje, warto zajrzeć na stronę ninateka.pl. Jest to jedno z nielicznych miejsc w sieci, w którym można znaleźć filmy eksperymentalne, reportaże i animacje, a także koncerty oraz spektakle teatralne i operowe. Znaczna większość materiałów jest dostępna kompletnie bezpłatnie, bez przerw na reklamy.

5.YouTube

Znane polskie studia filmowe posiadają własne konta YouTube, na których upublicznione są pełnometrażowe ekranizacje cenionych polskich reżyserów, a także wywiady, czy inne materiały związane z rodzimymi produkcjami. Wśród nich szczególnie pokaźnymi zasobami pochwalić się może Studio Filmowe TOR.

Baza Legalnych Źródeł Legalnej Kultury zawiera pełną listę platform VOD, na których znajdziemy szeroką ofertę legalnych materiałów do oglądania całkowicie za darmo.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest