Jak dobrać okulary korekcyjne do twarzy?

Jesteś przerażona, bo musisz nosić okulary? A może masz już okulary tylko nie chcesz ich nosić, bo twierdzisz, że wyglądasz jak kujon a opinie znajomych i bliskich do Ciebie nie przemawiają? Więc ten artykuł jest dla Ciebie!

Najważniejsze oprawki

W salonach optycznych jest coraz większy wybór oprawek i na pewno znajdziesz coś, w czym nie będziesz wyglądać nudno. Jeśli nie umiesz się zdecydować, do optyka wybierz się z kimś zaufanym- na pewno pomoże. Pamiętaj także, żeby czuć się w nich komfortowo. Do wyboru masz dwie drogi: możesz przymierzać wszystkie po kolei, albo kierować się trzema zasadami:

 • Dopasuj okulary do kształtu twarzy – Szukaj okularów, które wydobędą to, czym chcesz się pochwalić światu. Jeśli Twoje oczy są zielone, Twoim wyborem powinny zostać oprawki o zielonych akcentach. A to dlatego, że podkreślisz kolor oczu. Brunetki powinny wybierać białe oprawki, zaś blondynkom najładniej będzie w czerni albo prążkach.
 • Kontrast, kontrast – Teraz twarz. Jeśli jesteś posiadaczką okrągłej twarzy, Twoim wyborem nie mogą być okrągłe oprawki. Nie wygląda to korzystnie. Powinnaś natomiast zwrócić uwagę na kontrast- czyli na oprawki kwadratowe. Przeciwieństwo- jeśli ostre rysy to łagodne oprawki.
 • Czuj się komfortowo – Rozmiar jest najważniejszy. W końcu to Ty masz nosić okulary, muszą więc one pasować w każdym calu. Jeśli masz dużą twarz, nie skreślaj dużych okularów. To właśnie one będą Ci pasować.
 • A teraz pora na designerskie oprawki. Pamiętaj o owalu swojej twarzy.
  – Twarz trójkątna, wąskie czoło- celuj w oprawki o kocim kształcie.
  – Twarz trójkątna, spiczasta broda- najlepszym rozwiązaniem będzie, jeśli zdecydujesz się na oprawki bez widocznego dołu.
  – Twarz owalna będzie wyglądać idealnie w oprawkach, w kształcie orzecha. To owal i to owal. Dla Ciebie odpowiednie będą wszystkie rodzaje: prostokątne a nawet kocie.
  – Twarz prostokątna to owalne oprawki i wąski kształt.
  – Twarz podłużna to bardziej wyższa niż szersza-pamiętaj. Lepiej będzie wyglądać w okularach o bardziej widocznych zausznikach i/lub wąski mostek.
  – Okrągła twarz lepiej będzie wyglądać w prostokątnych i/lub kanciastych.
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest