Dlaczego warto stosować peeling do ciała?

Drobinki zawarte w peelingach do ciała usuwają obumarły naskórek wraz z zanieczyszczeniami i nadmiarem sebum. Taki zabieg działa więc wygładzająco, oczyszczająco oraz regenerująco, a regularnie stosowany peeling do ciała ma o wiele więcej zalet. Poznaj je wszystkie!

Czym jest peeling do ciała i jak działa?

Słowo peel w języku angielskim oznacza złuszczanie – peeling jest więc niczym innym, jak zabiegiem polegającym na złuszczaniu obumarłego naskórka i zgromadzonych na skórze zanieczyszczeń.

Tradycyjny peeling ciała polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka. Wykonuje się go przy użyciu specjalnych preparatów z drobinkami, które podczas masażu usuwają martwe komórki skóry wraz z nadmiarem sebum i zanieczyszczeniami. Preparat dobrany w zależności od potrzeb skóry wystarczy rozprowadzić na ciele i masować skórę przez kilka minut, po czym spłukać wodą.

O peelingu do ciała powinny pamiętać przede wszystkim osoby ze skórą suchą, szorstką i pozbawioną blasku. Dzięki peelingowi skóra staje się wygładzona, dlatego warto go stosować m.in. przed opalaniem. Złuszczanie naskórka może też zmniejszyć ryzyko wrastania włosów po depilacji. Zabieg jest również jednym z podstawowych elementów profilaktyki anti-age – redukuje oznaki starzenia, pozostawia skórę gładką, wyrównuje jej koloryt i ułatwia dotlenienie.

Dlaczego warto złuszczać martwy naskórek?

Obumieranie komórek skóry i zastępowanie ich nowymi to naturalny proces, który dotyczy każdej partii ciała. Podział oraz tworzenie się nowych komórek przebiegają głównie w najgłębiej położonej warstwie naskórka. Stamtąd obumarłe komórki przesuwają się ku wierzchniej warstwie, gdzie ulegają keratynizacji (rogowaceniu) i zostają naturalnie złuszczone.

Autoregeneracja naskórka trwa ok. 26-28 dni. Niestety z różnych przyczyn omawiany proces może być zaburzony lub przebiegać nierównomiernie. W konsekwencji na całej powierzchni skóry lub punktowo tworzy się warstwa martwych komórek, a w niej gromadzi się sebum oraz zanieczyszczenia.

Zaburzenia procesu odnowy naskórka sprawiają, że skóra jest sucha, szorstka i pozbawiona blasku. Staje się tym samym bardziej podatna na wnikanie drobnoustrojów i zanieczyszczeń, co kolejno może prowadzić do jej podrażnienia i rozwoju chorób dermatologicznych.

Na szczęście proces złuszczania martwego naskórka możemy w prosty sposób przyspieszyć, stosując peeling do ciała. Taki domowy zabieg pozwala na uzyskanie natychmiastowych efektów w postaci idealnie gładkiej, oczyszczonej skóry, ale ma znacznie więcej zalet.

Jakie jeszcze efekty uzyskujemy po zastosowaniu peelingu do ciała? 

Peeling do ciała, zwłaszcza ten zawierający naturalne olejki i wyciągi roślinne, będzie działał nie tylko złuszczająco, lecz także ujędrniająco. Już sam masaż w trakcie jego nakładania działa na skórę pobudzająco. W efekcie, przy regularnym stosowaniu, skóra staje się bardziej napięta i jędrna.

Mechaniczne złuszczanie martwego naskórka pobudza również krążenie, a to ułatwia docieranie do tkanek substancji odżywczych oraz wzmaga ich dotlenienie. Z kolei usunięcie suchej warstwy sprawia, że wszystkie kosmetyki zastosowane po peelingu znacznie łatwiej się wchłaniają.

Naturalna zdolność naskórka do regeneracji ulega osłabieniu wraz z wiekiem. Z kolei regularnie wykonywany peeling ciała pobudza metabolizm skóry, a tym samym spowalnia proces starzenia. Dzięki oczyszczaniu naskórka z martwych komórek i zanieczyszczeń możemy dłużej cieszyć się zdrową i młodo wyglądającą skórą.

Zalety peelingu do ciała – podsumowanie  

Podsumowując, dlaczego warto stosować peeling do ciała, warto wymienić podstawowe zalety takiego zabiegu:

  • wygładzenie,
  • intensywne oczyszczenie,
  • redukcja drobnych zmarszczek,
  • wyrównanie kolorytu i redukcja przebarwień,
  • pobudzenie skóry do regeneracji,
  • odżywienie i dotlenienie,
  • zwiększenie wchłanialności substancji aktywnych w kosmetykach,
  • pobudzenie krążenia,
  • redukcja wrastających włosów,
  • pobudzenie metabolizmu, a tym samym także zmniejszenie cellulitu.

Systematyczne złuszczanie naskórka daje szereg korzyści dla skóry. Zabieg jest też sposobem na odprężenie. Naturalny peeling do ciała marki Swederm pozostawi skórę gładką, odżywioną i pachnącą. Sprawdź produkty przeznaczone do pielęgnacji ciała i wybierz ten, który najbardziej odpowiada potrzebom Twojej skóry!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest