Czy poznawanie mężczyzn przez portale randkowe ma sens?

Jesteś sama i chciałabyś poznać idealnego faceta, ale powoli tracisz nadzieje, że tacy istnieją? Koledzy w pracy, na uczelni czy nowo poznani na imprezie kandydaci na potencjalnego chłopaka odpadają? Wtedy decydujesz się na podjęcie ostatecznych środków i zaczynasz szukać miłości w Internecie! Jednak czy to jest dobry pomysł? Rozważmy zatem wszystkie plusy i minusy takich relacji. Coraz częściej można usłyszeć, że ludzie poznali się przez Internet i są w szczęśliwym związku. Jednak czy takie randkowanie jest bezpiecznie?

Wady portali randkowych

Przyznaj szczerze, ile razy weszłaś na taki portal po prostu z ciekawości? Często rozmawiałaś z facetami, jednak miałaś sceptyczne podejście do poznawania chłopaka w ten sposób. Po drugiej stronie może się trafić taka sama ciekawa osoba, niekoniecznie szukająca dziewczyny. Co jeśli się zaangażujesz, a Twój rozmówca nie?

  1. Portale randkowe tak jak imprezy w klubach są pełne zdesperowanych osób szukających dziewczyny na już! Możliwe, że chciałabyś być w związku, jednak do tej pory nie udało Ci się poznać tego jedynego? A może Twoja rodzina domaga się, abyś wreszcie przyprowadziła swojego chłopaka, bo ile można być singlem? Jeśli do szukania chłopaka skłaniają Cię tylko takie argumenty, nie podejmuj decyzji pochopnie. Być może to jeszcze nie czas na związek i poważną relację. Na serwisach randkowych w akcie desperacji zaczniesz utrzymywać bliższe więzi z facetem, do którego nie byłabyś przekonana w realu.
  2. Osoba, z którą rozmawiasz tak na prawdę może być kim tylko chce. Niekoniecznie musi mówić prawdę. Dlatego jeśli decydujesz się na poznawanie ludzi w taki sposób, nie traktuj wszystkiego na poważnie, bo możesz się rozczarować.
  3.  Pamiętaj, że niektóre osoby nie muszą mieć dobrych zamiarów. I miłość to zdecydowanie nie to, czego szukają na tego typu portalach.

Randkowanie nie musi jednak być aż tak niebezpiecznie. Na pewno jest tam sporo interesujących facetów, którymi możesz się zainteresować.

ZALETY portali randkowych

  1. Na portalach randkowych mamy setki kandydatów wyciągniecie ręki. Co za tym idzie, możesz wybierać, który z nich spełnia wszystkie Twoje oczekiwania. Zazwyczaj serwisy randkowe mają algorytm dopasowań i zaproponują nam rozmówców z cechami, które preferujesz. Masz możliwość zadecydować, w jakim wieku miałby być potencjalny przyszły chłopak, jak ma wyglądać, co lubi robić czy skąd pochodzi. To zdecydowanie ułatwia sprawę, przy tym unikniesz rozmów z facetami, którzy po prostu Ci nie odpowiadają.
  2. Zazwyczaj w takich miejscach kobiety jak i mężczyźni szukają swojej drugiej połówki. Prawdopodobnie osoba, która wpadnie Ci w oko również traktuje proces poszukiwań na poważnie. Możliwe, że chce się zaangażować w związek i mieć stałą partnerkę.

Jak widzisz są dobre strony poznawania nowych ludzi w taki sposób, ale należy być ostrożnym. Tylko od Ciebie zależy czy chcesz angażować się w relację z kimś, kogo za dobrze jeszcze nie znasz i może udawać inną osobę. Jednak faktycznie masz możliwość poznać kogoś, z kim nie byłoby Ci dane spotkać się w normalnym życiu. Jeśli decydujesz się na odwiedzanie tego typu stron, staraj się postępować racjonalnie, lepiej być podejrzliwym i nieufnym, niż łatwowiernym i dać się zmanipulować czy wykorzystać.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest