5 najlepszych ras psów dla dzieci

Nie od dzisiaj wiadomo, że pies jest uważany za najlepszego przyjaciela człowieka – jest wierny i oddany. To nieodzowny kompan, który jest wyjątkowym towarzyszem w codziennym życiu. Każdy kto posiada lub kiedykolwiek posiadał psa wie jak łatwo jest przywiązać się do takiego stworzenia. Niezwykle wiele zalet ma również obecność psa w domu, w którym mieszkają dzieci. Ich wpływ na młodych ludzi jest naprawdę zadziwiający! Dorastanie w domu, w którym jest pies bezpośrednio wpływa na rozwój społeczny dziecka. Niezbędny jest jednak wybór łagodnego pieska – poznaj więc najlepsze rasy psów dla dzieci.

Jakie są najlepsze rasy psów dla dzieci?

1. Golden retriever – to zdecydowany numer jeden wśród psów, które można polecić dla rodzin z dziećmi. Golden retriever jest zawsze skłonny do zabawy i przytulania, lubi towarzystwo innych osób. Jest niezwykle łagodny i nie wykazuje agresji. To inteligentny i spokojny pies o bardzo pogodnym usposobieniu.
2. Buldog angielski – rasy psów dla dzieci są różne, jednak na ich tle zdecydowanie wyróżnia się właśnie buldog angielski. Być może przede wszystkim z powodu tego, że nie jest to pies zbytnio urodziwy. Jednak rekompensuje to jego spokojny charakter. Jest niehałaśliwy, kocha dzieci i uwielbia spędzać z nimi czas. Jest wobec nich wyrozumiały i cierpliwy.
3. Yorkshire terrier – w tym zestawieniu rasy małych psów dla dzieci godnie reprezentuje Yorkshire terrier. To piesek o niewielkich rozmiarach, który jest wręcz idealny nawet dla najmłodszych dzieci. Yorki bardzo cenią sobie towarzystwo innych ludzi, również dzieci. Są skore do zabawy z nimi. Jednak warto pamiętać, że bywają one hałaśliwe i nie lubią obcych. Wymagają również dosyć dużej pielęgnacji i zainteresowania.
4. Nowofundland – to pies, który jest bardzo otwarty na ludzi – życzliwy jest nawet wobec obcych osób. Niezwykłe jest jego podejście do dzieci. Czasem można wręcz powiedzieć, że zachowuje się ona jak opiekuńcza i troskliwa niania. Mimo nieco większych rozmiarów jest on delikatny wobec dzieci. Ten pies bardzo szybko przywiązuje się do rodziny, z którą często przebywa.
5. Beagle – te pieski mają wiele uroku. Rodzina, która je posiada jest po prostu wpatrzona w nie jak w obrazek. Na ich popularność wśród rodzin z dziećmi wpływają również charakterystyczne cechy takie jak: przyjazne usposobienie oraz chęć do zabawy i figli. Bez problemu dogaduje się również z innymi zwierzątkami domowymi z jakimi ma kontakt.

Dlaczego warto mieć psa?

Rasy psów dla dzieci jest naprawdę wiele. Łączy je jednak jedno – wszystkie te pieski pozytywnie wpływają na wieloaspektowy rozwój dziecka. Oto najważniejsze zalety posiadania psa w rodzinie z dzieckiem:

  • pies uczy dziecko: szacunku, odpowiedzialności, wrażliwości i empatii
  • dzieci przebywające z psem rzadziej cierpią na alergie
  • zabawa z psem rozwija wyobraźnię dziecka
  • terapeutyczny wpływ psów na dziecko widoczny jest w przypadku dogoterapii lub kynoterapii

Masz dzieci? Jednocześnie zastanawiasz się czy bezpiecznym rozwiązaniem będzie kupno lub przygarnięcie ze schroniska psa? Raz na zawsze porzuć wszelakie wątpliwości w tej kwestii. Pamiętaj jednak, że pies to nie zabawka, a żywe stworzenie, którym trzeba się zajmować. Pies naprawdę bardzo pozytywnie wpływa na rozwój i zachowanie dziecka. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią rasę. Łagodny czworonog sprawi, że dziecko nauczy się odpowiedzialności, wrażliwości oraz stanie się opiekuńcze. Na pewno szybko przekonasz się, że pies może stać się ważnym członkiem waszej rodziny.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest