Jak wyszczuplić twarz – ćwiczenia!

Pyzate policzki wyglądają słodko u dzieci. Im człowiek starszy, tym bardziej chce się pozbyć „pucków”, które niepotrzebnie dodają kilogramów. Można próbować modelować kształt twarzy odpowiednim makijażem i fryzurą, jednak najlepszy efekt przyniosą regularne ćwiczenia wyszczuplające twarz. Nie wymagają one specjalnego przygotowania, można je wykonywać w domu, w pracy, a nawet w miejscach publicznych.

Poniżej przedstawiam listę ćwiczeń, które pomogą wyszczuplić twarz:

  1. (U)Śmiech to zdrowie! Najprostszym ćwiczeniem jest rozciąganie twarzy w uśmiechu. Wystarczy uśmiechnąć się jak najszerzej, pozostawić na kilkanaście sekund rozciągnięte wargi i powrócić do pozycji wyjściowej.
  2. Chomiczek – podczas wykonywania tego ćwiczenia należy nabrać jak najwięcej powietrza, aby maksymalnie wypełnić nim policzki, wytrzymać kilkanaście sekund (podczas których wygląda się jak uroczy gryzoń) i wypuścić powietrze. Ćwiczenie można urozmaicić nabierając powietrza do jednego policzka i energicznie przetaczając je do drugiego.
  3. Rybka – kolejne ćwiczenie polega na ściągnięciu policzków maksymalnie do środka (dzięki czemu usta wyglądają jak u ryb). Z taką miną należy wytrzymać ok. 15 sekund, a następnie uwolnić policzki.
  4. Osiołek – następne ćwiczenie powinno nam przypomnieć lata szkolne, ponieważ polega ono na bardzo wyraźnym wymawianiu samogłosek, tak aby jak najmocniej rozciągnąć przy tym usta. Dla zapominalskich samogłoski to: a, ą, e, ę, i, o, u, y – wymówienie wszystkich po kolei spowoduje wydanie podobnego dźwięku do tego, który wydają osły.
  5. Krówka – chyba każdy zna z dzieciństwa fragment wierszyka K. Łochockiej „czarna krowa w kropki bordo gryzła trawę kręcąc mordą”. Aby dobrze wykonać to ćwiczenie, najlepiej wzorować się na bohaterce wierszyka – należy otworzyć szeroko usta i zataczać jak największe kółka żuchwą.
  6. Śpiąca królewna – należy jak najszerzej otworzyć usta i tym razem nie starać się tego ukryć, jak ziewania podczas nudnego spotkania w pracy. Wystarczy pozostać w tej pozycji kilkanaście sekund, a następnie zamknąć usta.
  7. Panna całuśna – ćwiczenie polega na energicznym układaniu ust jak do pocałunku i powracania do pozycji wyjściowej. Należy je powtórzyć kilkanaście razy.

Te proste ćwiczenia, które możemy wykonywać niemal w każdym miejscu, spowodują odchudzenie głównie policzków i podbródka. Oczywiście, jak wszystkie ćwiczenia, aby przyniosły efekt, powinny być wykonywane regularnie i energicznie.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest