Peeling enzymatyczny – jak działa, jego właściwości

Jesteś posiadaczką cery naczynkowej, wrażliwej i suchej ? Szukasz dobrej metody do usunięcia suchych skórek i odżywienia skóry twarzy. Pomoże Ci peeling enzymatyczny –  dlaczego?

Ten rodzaj peelingu jest bardzo delikatny i szczególnie poleca się go do cery naczynkowej, wrażliwej i suchej, bo nie zawiera drobinek ścierających i nie powoduje mechanicznych podrażnień skóry.

Peeling zawiera enzymy takie jak keratolina, papaina czy bromelaina lub kompleks enzymatycznych białek ze ścian komórkowych drożdży. Składniki te delikatnie usuwają martwy naskórek. Peeling zmniejsza widoczność porów, wygładza skórę, dodaje jej blasków, a dodatkowo zwiększa wchłanianie się kosmetyków.

Jak go przygotować peeling enzymatyczny?

Peeling taki nakładamy na oczyszczoną skórę twarzy i zostawiamy na około 5-10 minut. Nie masujemy twarzy jak w przypadku peelingu ziarnistego. Po upływie czasu zmywamy go letnią wodą. Efekty widoczne są natychmiast. Po zmyciu peelingu warto na twarz nałożyć krem, maseczkę czy pielęgnacyjną ampułkę.

Peeling, czyli złuszczanie martwego naskórka, jest niezbędny, aby cera wyglądał zdrowo i promiennie. Dosłownie, ponieważ skóra go pozbawiona szarzeje, a twarz wydaje się starsza i bardziej zmęczona.

Peeling enzymatyczny doskonale wpływa na skórę i przygotowuje ją do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Świeża cera lepiej toleruje substancje nawilżające i odżywcze zawarte w kremach, maseczkach czy serum.

Podsumujmy, jakie działanie ma peeling enzymatyczny i jakie efekty przynosi:

  • Zmniejszenie widoczności porów, które są zwężone
  • Wygładzenie cery
  • Oczyszczenie skóry
  • Poprawa kolorytu cery
  • Dodatkowo cera staje się delikatniejesz i miła w dotyku.
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest