Czy warto prowadzić dziennik treningowy?

Dziennik Treningowy jest dobrym rozwiązaniem dla tych osób,które pragną systematycznie kontrolować wydajność swego organizmu oraz jest świetnym rozwiązaniem, gdy chodzi o naszą pamięć.
Większość osób nie prowadzi żadnych regularnych zapisków dotyczących ich diety czy treningów. Po prostu wykonują swoje codzienne ćwiczenia i kończą na tym.

Często też efekty treningu czy diety,są niezadowalające i wtedy łapiemy się za głowę, zastanawiając się co poszło nie tak ?

Dlatego z pomocą może nam przyjść właśnie prowadzenie dziennika treningowego, w którym będziemy mogli prowadzić skrupulatne notatki obejmujące interesujący nas temat,w tym wypadku treningi czy dietę.
Dlatego bardzo warto prowadzić dziennik treningowy,niezależnie od ilości wykonywanych ćwiczeń czy stosowanej diety.Weźmiemy wtedy pod lupę nasz organizm oraz będzie nam łatwiej wykryć błędy, które popełniamy i być może dlatego nie możemy doczekać się upragnionych wyników.

Jak prowadzić dziennik treningowy ?

Dziennik Treningowy możemy prowadzić na rozmaite sposoby, za pomocą tabletu,smartfonu, jak i ten tradycyjny w papierowej formie. Dziennik ten będzie doskonałą bazą pod nasze treningowe postępy. Możemy ustalić sobie całkowity plan ćwiczeń, rodzaje wykonywanych ćwiczeń. Jest to bardzo dobry sposób na zapisywanie wszystkich interesujących nas parametrów,czyli czasu przeznaczonego na trening i ćwiczenia oraz ich jakość. Możemy opisywać również nasze uwagi i propozycje dotyczące danych ćwiczeń czy wprowadzenia zmian,które będą dla nas korzystne. Zapisujemy również z dokładnością przebieg każdego ćwiczenia,co może przyczynić się bardzo do wydajności naszego treningu.

Dziennik Treningowy ustawia nas również w odpowiedniej dla nas dyscyplinie. Jest również bardzo motywującą rzeczą dla nas. Jeśli po paru miesiącach zobaczymy,że nasza wydajność organizmu wzrosła i możemy dzisiaj z powodzeniem podnosić o wiele cięższe hantle, lub wykonywać serię ćwiczeń w takiej ilości, o której nawet nie marzyliśmy na początku, szybko się przekonamy,że taki dziennik treningowy to skarb.

13424006403 15a42b516f b

Dziennik Treningowy również uczy nas dyscypliny, a systematyczne zapisywanie notatek wyrabia w nas zdrowy nawyk.Regularne  zapisywanie i czytanie wpisów spowoduje,że poznamy lepiej samych siebie i będziemy mogli zastanowić się mocno nad co robimy, czy postępujemy właściwie i czy przestrzegamy treningowego regulaminu.

Dziennik treningowy – wykrywacz błędów

Podczas trenowania,każdemu z nas przytrafiają się błędy. Gdy zbagatelizujemy je, po czasie może się okazać,że kręcimy się w kółko i tak naprawdę osiągamy mizerny efekt, podczas gdy powinniśmy być już w zupełnie innym miejscu .Dziennik Treningowy to swoistego rodzaju wykrywacz błędów pozwoli nam zauważyć nawet najmniejszy błąd, a będąc ich świadomi szybko rozprawimy się z nimi . Przez co też  zapobiegniemy nawet niechcianym kontuzjom czy skrzywieniom ciała.

Prowadząc dziennik treningowy musimy być przed sobą szczerzy ,gdyż jest to nasza osobista relacja przed nami samymi. Dlatego uczymy się przez to szczerości względem samych siebie i nic nie ukrywamy,nawet gdy dopada nas czasem zniechęcenie, bo nie widzimy upragnionych efektów. Musimy uzbroić się w cierpliwość i ćwiczyć nadal. Nie ma takiej możliwości ćwicząc regularnie by stać w miejscu , a jeśli tak jest,to jest to sygnał,że coś robimy nie tak i dzięki dziennikowi treningowemu możemy zawrócić do punktu wyjścia i przeanalizować wszystko, co do tej pory osiągnęliśmy.
Dlatego zachęcamy i polecamy wszystkim tym,którzy trenują, ćwiczą czy stosują dietę prowadzenie takiego dzienniczka,który pomoże nam w opanowaniu samych siebie.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest