Trening Victoria’s Secret – to nie tajemnica! Zobacz jak ćwiczą modelki

Mają doskonałe proporcje – pełny biust, długie i szczupłe nogi, smukłe ramiona i jędrne pośladki. Mowa oczywiście o Aniołkach Victoria’s Secret. Każda kobieta marzy o tym, by wyglądać jak one. Tajemnicą ich świetnego wyglądu są w głównej mierze regularnie wykonywane ćwiczenia oraz dieta. Intensywny trening pod okiem specjalisty Justina Gelbanda, Mary Helen Bowers i Roba Piela, aniołki uzupełniają innymi aktywnościami. Adriana Lima wybrała boks, a Alessandra Ambrosio uwielbia ćwiczyć w rytmach brazylijskiej samby oraz wykonywać pilates. Oprócz tego, wszystkie supermodelki regularnie uczęszczają na zajęcia rozciągające i jogę.

Na czym polega trening Victoria’s Secret?

Trenerzy personalni oraz same aniołki chętnie dzielą się tajnikami świetnej figury – tu nie ma mowy o żadnym sekrecie. Modelki same publikują filmiki, wrzucają zdjęcia, na których możemy zaobserwować jakie ćwiczenia wykonują, chętnie dzielą się również swoim planem treningowym na łamach modowych magazynów. Tak samo jest w przypadku ich trenerów. Plan treningowy nie jest pilnie strzeżoną tajemnicą. Każdy, kto chce zadbać o swoje ciało bez problemu może spróbować swoich sił i ćwiczyć jak supermodelki. Kluczem do sukcesu jest oczywiście regularność. Kobiety codziennie dbają o aktywność fizyczną oraz zdrową, zbilansowaną dietę. Poniżej prezentujemy najważniejsze ćwiczenia, które są kluczem do wymarzonej figury.

Ujędrnij biust i wysmuklij ramiona

Najlepszym ćwiczeniem na te partie ciała są półpompki, zazwyczaj nazywane damską odmianą klasycznych pompek. Przyjmij pozycję klęku podpartego, ramiona powinny znajdować się na wysokości barków. Łokcie mają być proste, głoska skierowana na wprost ma być przedłużeniem całego tułowia. Kiedy obierzesz prawidłową pozycję, napij mocno pośladki i brzuch (dzięki temu włączysz do pracy również inne partie mięśni) i zacznij zginać ramiona w stawach łokciowych. Obniżaj ciało (tułów) najniżej jak tylko się da, jednocześnie pamiętając, by nie dotykać podłoża. Pamiętaj o wydechu podczas uginania.

Płaski brzuch i zarysowane mięśnie

Kolejną częścią ciała, którą modelki Victoria’s Secret pielęgnują każdego dnia jest brzuch. Aby był on płaski i doskonale ujędrniony, a mięśnie lekko zarysowane najlepiej jest wykonywać dwa, bardzo proste ćwiczenia. Pierwsze z nich skupia się przede wszystkim na skośnych mięśniach brzucha. Jest to unoszenie bioder. Połóż się na prawym boku, oprzyj ciężar ciała na łokciu. Następnie mocno napnij mięśnie brzucha i unoś biodra do góry. Pamiętaj aby całe ciało tworzyło prostą linię. Unosząc się do góry, pozostań w tej pozycji przez kilka sekund. Zrób 10-15 powtórzeń i zmień stronę.

Drugim ćwiczeniem mocno angażującym pracę mięśni brzucha jest wspinaczka – przejdź na matę, wyprostuj dłonie, mają być proste w łokciach i znajdować się tuż pod barkami. Patrz przed siebie, napnij brzuch i zacznij uginać nogi. Rób to naprzemiennie – nie skręcaj bioder, starają się jak najmocniej przyciągnąć kolano do klatki piersiowej. Pamiętaj również o tym, że najlepiej jest podkręcić tempo i szybko zmieniać pozycję nóg. To ćwiczenie nie tylko pięknie wyrzeźbi brzuch i nogi. Ma ono w sobie elementy kardio, dzięki czemu szybko spalisz kalorie i zredukujesz wagę.

Ćwiczenia na oponkę i wewnętrzne partie ud

Doskonałym ćwiczeniem, które praktykują aniołki, jest szybkie unoszenie kolan do góry. Stań prosto i wysoko unieś jedną nogę do góry (na wysokość klatki piersiowej). Skręcając tułów, dotknij prawym kolanem lewego łokcia. Wykonuj ćwiczenie naprzemiennie – prawy łokieć i lewe kolano, a następnie lewy łokieć i prawe kolano. Trzymaj prostą pozycję pleców i wykonuj energiczne, szybkie ruchy. W ten sposób ujędrnisz skórę, spalisz tkankę tłuszczową i szybko zmniejszysz obwód pasa.
Smukłe uda to konieczność w pracy modelek reklamujących seksowne komplety bielizny. Jak osiągnąć efekt pięknie zarysowanej linii ud oraz mocno ujędrnić te partię ciała? Stań w lekkim rozkroku, oprzyj dłonie na biodrach, wciągnij brzuch i wyprostuj plecy. Następnie wykonaj szeroki wykrok w prawą stronę, ugnij nogę w kolanie i wypnij tułów do przodu przenosząc cały ciężar ciała na tę stronę. Pozostań w tej pozycji przez kilka sekund po czym zmień stronę.

Okrągłe, jędrne pośladki

Aby uzyskać efekt krągłych, uniesionych pośladków wykonuj to proste ćwiczenie codziennie. Połóż się na macie – wyprostuj ręce, dłonie mają być skierowane wewnętrzną stroną do góry. Ugnij nogi w kolanach i unieść tułów i pupę. Pozostań w tej pozycji kilka sekund mocno napinając mięśnie pośladków i tylne mięśnie ud. Następnie powoli wróć do pozycji wyjściowej i znowu powtórz całą czynność. Wystarczy wykonać to ćwiczenie 15-20 razy dziennie, by uzyskać efekt jędrnej, zaokrąglonej pupy.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest