Trening interwałowy- zasady ćwiczeń, efekty

Jeśli chcesz w ekspresowym tempie spalić tłuszcz i poprawić formę, powinnaś pomyśleć o treningu interwałowym. Nie zajmuje wiele czasu, wystarczy kilka minut. Na pewno zaletą takiego treningu jest intensywność. Czy coś jeszcze?

Trening interwałowy – zalety

Idealne rozwiązanie dla osób, które w ekspresowym tempie chcą spalić zbędny tłuszcz, wyrzeźbić sylwetkę i oczekują szybkich efektów. Trening ten ze względu na swoją intensywność jest bardzo szybki, wystarczy poświęcić na niego kilka minut. Jest dość ciężki- coś za coś. Albo szybkie efekty albo brak zmęczenia. Ci, co trenują wiedzą- po takim treningu nie masz siły na nic innego!
Pewnie pomyślisz, że taki trening nie ma żadnych innych zalet i po co go w ogóle trenować. Otóż nie- taki trening z racji swojej intensywności bardzo szybko spala tłuszcz, jego wykonanie zajmuje najwyżej kilka minut, nie czeka się zbyt długo na efekty. Można powiedzieć, że to taki trening dla leniwych.

Co powinno wchodzić w skład treningu interwałowego?

W skład treningu interwałowego wchodzi wiele ćwiczeń. Możesz włączyć do niego bieganie, jazdę na rowerze, skakanie na skakance, pajacyki. Czyli dosłownie wszystko, musisz tylko pamiętać, żeby pilnować tętna. W pierwszej części tętno powinno wynosić 85-95% maksymalnego, w drugiej części już nieco mniej: 60-65%. Czyli w drugiej części nieco bardziej odpoczywasz.

Jeśli zdecydujesz się na trening interwałowy, powinnaś pamiętać o kilku zasadach:

  • nie trenuj na pusty żołądek ani zaraz po zjedzeniu posiłku ( przerwa powinna wynosić 2 godziny)
  • nie wolno trenować częściej niż 3 razy w tygodniu ( pamiętaj też, by nie były to treningi pod rząd)
  • ważna jest odpowiednia rozgrzewka
  • nic nie pomoże jeśli nie będziesz stosował odpowiedniej diety
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest