Trening ABT: ćwiczenia na brzuch, pośladki i uda

Każdy z nas znajdzie coś, co chciałby w sobie poprawić. Najprostszym, a zarazem najzdrowszym sposobem nie tylko na podreperowanie swojego wyglądu, ale i ogólnej kondycji organizmu, jest trening fizyczny. Jeśli widzicie u siebie wyraźnie brzuszek, wasze pośladki z wolna tracą jędrność, a uda nie chcą się przecisnąć przez żadne spodnie, powinniście koniecznie rozpocząć trening ABT.

Czym jest trening ABT?

„ABT” to skrót, który wziął się od pierwszych liter części ciała, na które jest ukierunkowany, czyli brzuch, pośladki oraz uda (abdominal, buttocks i things). Trening tego rodzaju polega przede wszystkim na wykonywaniu ćwiczeń aerobowych, a jego zadaniem okazuje się ujędrnienie poszczególnych partii mięśniowych, zlokalizowanych w tamtych okolicach. Najczęściej i najchętniej wykonują go kobiety, choć pomaga on również mężczyznom. Ćwiczenia z powodzeniem można wykonywać we własnym domu.

Przy treningu ABT aktywność fizyczną wykonuje się zawsze w rytm muzyki – to pozwala się odprężyć, a jednocześnie rozluźnić spięte mięśnie. Najpierw oczywiście trzeba obowiązkowo wykonać dziesięcio lub piętnastominutową rozgrzewkę, a dopiero potem przejść do właściwych ćwiczeń.

Zalety płynące z treningu ABT

Trening ABT, podobnie jak inne zajęcia typu fitness, pomaga szybciej spalać tkankę tłuszczową. Właśnie dzięki temu skóra dolnych partii ciała nabiera elastyczności i odzyskuje dawną sprężystość. Ćwiczenia nie należą do szczególnie intensywnych – liczy się tu raczej duża ilość powtórzeń. Co więcej, nie działają obciążająco ani na stawy, ani na kręgosłup. Każde z nich sprzyja usuwaniu toksyn z przestrzeni międzykomórkowych, a jednocześnie nie prowadzą do wyczerpania organizmu.

Jak możesz ćwiczyć?

Oto ćwiczenia, które możesz wykonywać samodzielnie w domu:

  • Brzuszki – leżysz na plecach z nogami, ugiętymi w kolanach. Głowę opierasz na dłoniach, a następnie ostrożnie podnosisz tułów i z powrotem go opuszczasz.
  • Skłony – stoisz w rozkroku, a następnie wykonujesz skłon do lewej, a następnie do prawej stopy.
  • Przysiady – stoisz w lekkim rozkroku, wyciągając ręce przed siebie. Potem powoli kucasz i podnosisz się z powrotem.

Każde z ćwiczeń warto robić w seriach po 20 lub 30, które będziesz powtarzać przynajmniej trzy razy. Pamiętaj o przyjemnym podkładzie muzycznym, pobudzającym do działania.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest