Russian twist z kettlebell. Jak wykonać?

Wielu osobą nadmierny tłuszczyk na brzuchu przysparza kompleksy. Niektórzy ludzie rezygnują z tego powodu z korzystania z basenu, czy sauny. Ćwiczenie, jakim jest russian twist z kettlebel powinno być prostym i skutecznym sposobem na poradzenie sobie z tym problemem i uzyskaniem upragnionej talii osy. Oto wszystko, co musisz o nim wiedzieć.

Russian twist- co musisz wiedzieć?

Ćwiczenie to jest bardzo skuteczne, nie tylko ze względu na to, że pozwala zachować płaski brzuch. Inną z zalet jest możliwość wzmocnienia mięśni brzucha dzięki temu ćwiczeniu, ponieważ skupia się zarówno na mięśniach skośnych, prostych, jak i tych poprzecznych. To sprawia, że aktywność ta idealnie modeluje pas. Wykonanie tych sekwencji ruchów obejmuje wszystkie z mięśni skąd ogromna skuteczność i spektakularne efekty. Wykonywanie takich ćwiczeń wpłynie również zbawiennie na stan kręgosłupa. Wzmocni go, a także przyczyni się do poprawy postawy ciała. Dodatkowo wzmocni mięśnie głębokie pleców, co dodatkowo poprawi ich funkcjonowanie, ponieważ zapobiegają one ich przeciążeniu. Można wykonywać ćwiczenie, kiedy planujemy płynąć kajakiem, ponieważ wyćwiczy ono pożądane partie ciała. Wykonywanie tej aktywności fizycznej będzie idealnym uzupełnieniem to biegów, czy przysiadów, ponieważ skupia się ono na partii ciała, która jest raczej pomijana podczas wykonywania powyższych ćwiczeń. Russian twist możemy wykonywać zarówno bez żadnych specjalnych narzędzi, jak i w celu wzmocnienia innych parti ciala dodatkowo możemy użyć piłki lekarskiej tudzież ciężarków.

Russian twist – jak wykonać to ćwiczenie?

Russian twist można zaliczyć to pewnej formy znanego wszystkim ćwiczenia, jakim są brzuszki. Ćwiczenie to tak skuteczne ze względu na nieprzerwane napięcie mięśni brzucha przez cały okres jego trwania. Ćwiczenie nie jest skomplikowane. Ze względu na fakt, że ilość powtórzeń oraz dodatkowy sprzęt możemy dostosować do własnych preferencji, bo jest to aktywność zarówno dla sportowców, jak i laików. Najlepiej zacząć od formy ćwiczenia z nogami umiejscowionymi na podłodze. Należy usiąść wraz ze zgiętymi nogami, złączonymi stopami i lekko pochylonym tułowiem. Pamiętajmy o prostych plecach, ponieważ to dzięki temu będziemy zapobiegać powstawaniu garba i ćwiczyć nad prawidłową postawą. W takiej pozycji przenosimy rękami piłkę z jednej na drugą stronę, niemalże dotykając podłogi. Przedmiot cały czas będziemy śledzili wzrokiem. Dla osób, które chcą wykonywać trudniejszą formę tego ćwiczenia, idealna będzie aktywność ta z uniesionymi nogami lub nawet z poruszaniem nimi w sposób przypominający jazdę na rowerze. Przy wykonywaniu tego ćwiczenia warto pamiętać o zachowaniu równowagi tylko wtedy kiedy ciało cię będzie się kołysało, uzyskamy wszystkie oczekiwane efekty. Inną wskazówką jest to, aby nie pracować jedynie ramionami podczas przenoszenia przedmiotu, ponieważ wtedy nie wyćwiczymy mięśni brzucha. Dlatego też tak ważne, aby wykonywać ruch skrętu całego tułowia. Warto również zacząć ćwiczenia od powolnych ruchów, aby upewnić się, że wykonujemy ćwiczenie prawidłowo.

Porównując efekty tego ćwiczenia do brzuszków, przynosi ono znacznie szybsze efekty. Oprócz możliwości przy dynamicznym wykonywaniu ćwiczenia możliwości pozbycia się oponki jest to jeden z najlepszych sposobów na wytworzenie sześciopaku. Za wygląd tali odpowiadają mięśnie skośne, które poprzez ich wyćwiczenie przyczyniają się do spalenia boczków, a tym samym wysmuklenia talii. Wykonywanie tego ćwiczenia przyczyni się do szeregu korzyści dla naszego zdrowia. Wbrew pozorom jest ono dość intensywne, ale to właśnie dlatego efekty mogą być tak ekspresowe.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest