Qczaj i jego trening. Najważniejsze zasady treningu oraz motywacja

Qczaj jest zwany najzabawniejszym trenerem polek. Tak naprawdę ma na imię Daniel i popularność zyskał nie ze względu na profesjonalizm, ale właśnie poczucie humoru. Qczaj to kulturysta i trener personalny. Swoją działalność rozwija na YouTube, Instagramie, Facebooku i blogu. Tam zachęca Polaków do ćwiczeń i motywuje do treningów.

Qczaj fitness – trening ciała i życia

Qczaj w jednym z wywiadów powiedział, że denerwuje go to, co kobiety o sobie mówią. Według niego wiele kobiet jest sfrustrowanych, ponieważ nie mają w życiu zbyt łatwo. Zajmują się dziećmi, domem, pracują i dokształcają. Dlatego często brakuje im motywacji. Z tego powodu używa przy treningu okrzyku „ukochoj się!” – znaczy on nic innego, jak pokochaj siebie. Tu i teraz. Według Quczaja każdy człowiek jest wspaniały a w szczególności każda kobieta. Na co dzień pomaga pokonywać kompleksy i motywuje do treningnów – właśnie dlatego, że wierzy, że każda kobieta zasługuje na szczęście i radość w życiu. Według Quczaja dbanie o siebie powinno być przyjemnością, a nie karą. Dlatego stara się to przekazywać na swoich filmikach i poradnikach treningowych.

Qczaj Instagram – dobry sposób na motywację

Jeśli brakuje Ci motywacji do codziennych ćwiczeń, to warto odwiedzić Instagram Qczaja. Znajdziesz na nim mnóstwo autorskich filmików trenera, na których w zabawny sposób zachęca do treningów. Kilka najlepszych dowcipnych tekstów Daniela:

  • Matko Polko drogo. Przychodzi taki moment w twoim życiu, że już nie jesteś w ciąży. Ale wszystko ci ciąży…
  • Witojcie kohani […]. Jak mnie nie znocie, macie prawo mnie nie znać, choć zeh zadupcył cały internet, no to mnie własnie poznajecie…
  • Cwic, cwic, a nie bedziesz majtopasów potrzebowała…

Qczaj – trudna przeszłość nie musi być przeszkodą

Qczaj swoją osobą pokazuje, że ciężka przeszłość wcale nie musi być przeszkodą w posiadaniu fajnego i wymarzonego życia. Sam nie miał łatwo. Przyznaje się do tego, że jest DDA – czyli Dorosłym Dzieckiem Alkoholika. Dlatego wszystkim bardzo się przejmuje i przeżywa kilkakrotnie razy mocniej niż inni. W życiu sam sięgał po alkohol – nie zawsze było u niego kolorowo. Jednak przeszedł kilka terapii uzależnień i dzięki temu teraz jest trzeźwy – a także robi to, co kocha. Mimo że jego dzieciństwo było pełne przemocy i alkoholu, to teraz realizuje się w pełni i pomaga w tym innym osobom. Dlatego, nawet jeśli nie masz łatwego życia, to pomyśl o tym, że sławny trener Qczaj też nie miał łatwego startu. Jednak swoją postawą udowodnił, że pracą da się osiągnąć każdy cel.

Qczaj – najlepsze treningi

Jednym z popularnych treningów – Karny QCZAS – jest idealny na głupoty, którymi zaprzątasz sobie głowę. Ćwiczenia wykonuj przez 30 sekund, a następnie rób 10 sekund przerwy. Trener nie podaje dokładnej liczby serii – możesz ich zrobić tyle, ile chcesz.

Pierwsze ćwiczenie to podpór przodem. Następnie dotykaj po kolei prawą ręką lewego barku i potem lewą ręką prawego barku. W następnym kroku dotknij dłonią kolana i potem na zmianę. Drugie ćwiczenie polega na wykonywaniu pompki tricepsowej z przenoszeniem ciężaru z prawej na lewą. Trzecie ćwiczenie to bieg w podporze. Jeśli potrzebujesz dokładniejszego wyjaśnienia ćwiczeń i chcesz je zobaczyć w praktyce to koniecznie zajrzyj na stronę Qczaja. Jego trening na pewno Cię zmotywuje!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *