Jak pozbyć się wałków pod pachami?

Ty też masz ten problem? Pytanie „jak go rozwiązać” spędza sen z powiek wielu kobietom. Nosząc topy i sukienki na ramiączkach, odsłaniamy okolice pach i zależy nam, by wyglądać estetycznie. Niestety panie z nadwagą i otyłością najczęściej zmagają się z kłopotliwymi fałdkami, ponieważ jest to efekt otłuszczenia najszerszego mięśnia grzbietu.

Oto cztery niezawodne rady, jak się ich pozbyć:

1. Dopasowany do rozmiaru biustu biustonosz.

Zbyt szeroki obwód biustonosza i za małe miseczki to najczęściej występujące błędy, które skutkują odkształceniem się biustu. Kiedy piersi wylewają się z miseczek, powstają mało estetyczne wałeczki pod pachami. Nie istnieje „rozmiar uniwersalny”, dlatego wstępna konsultacja z brafitterką to absolutna podstawa. Z porad brafitterskich można skorzystać bezpłatnie w większości sklepów z bielizną. Profesjonalistka ustala obwód ciała pod biustem oraz dookoła najszerszego punktu piersi i dobiera dopasowany stanik.

2. Ćwiczenia na klatkę piersiową.

Nic tak nie poprawia wyglądu sylwetki jak dieta wyszczuplająca i systematyczny ruch. Odpowiednio dobrany trening pomoże w pozbyciu się problemu – świetnie sprawdzą się ćwiczenia z hantelkami, najlepiej dwa razy w tygodniu. Motylek, przywodzenie, wyciskanie ciężarków lub pajacyki z obciążeniem – to tylko kilka przykładów możliwych do wykonania ćwiczeń. Oczywiście, najlepsze i najtrwalsze efekty nastąpią, gdy włączymy do planu trening cardio.

3.Prawidłowa postawa.

Nie garb się! Wyprostowana postawa ciała nie tylko powoduje, że sprawiamy wrażenie ludzi świadomych własnej wartości i otwartych, a naszym ruchom przybywa gracji. Pozwala także zapobiegać bólom i deformacjom kręgosłupa oraz zapewnia właściwe napięcie mięśni. Dodatkowo garbiąc się, eksponujemy niepotrzebnie wałeczki pod pachami.

4. Pielęgnacja biustu.

Na podstawy pielęgnacji składają się wszystkie trzy poprzednie zasady. Oprócz tego warto przynajmniej dwa razy w tygodniu stosować również masaż ciepłym i zimnym strumieniem wody. Innym sposobem jest masowanie piersi zawiniętymi w woreczek kostkami lodu. W obu przypadkach masaż wykonuje się okrężnymi ruchami. Ponadto wygląd biustu poprawią enzymatyczne peelingi oraz zakup sportowego biustonosza przy aktywnym trybie życia.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest