Każda z nas marzy o tym, aby mieć piękną, miękką i gładką skórę, a jednocześnie nie poddawać jej zbyt często uporczywym zabiegom depilacji. Na rynku dostępnych jest obecnie coraz więcej metod pozbywania się włosków z różnych części ciała – od zwykłych maszynek, przez pianki i kremy do golenia, aż po stosunkową nowość – depilację laserową.
Wiele kobiet zastanawia się, czy wykorzystanie lasera w kontakcie z ludzkim ciałem jest skuteczne i, co najważniejsze, bezpieczne. Przybliżymy dziś tajniki tego rodzaju depilacji
i postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości związane z tematem.
Spis treści
Na czym polega zabieg depilacji laserowej?
Omawiany rodzaj depilacji jest przeprowadzany, rzecz jasna, za pomocą lasera. Światło lasera pochłaniane jest przez melaninę obecną w mieszkach włosowych. Melanina odbiera energię, która przekazuje laser, a na skutek tego ulega wraz z całym mieszkiem zniszczeniu. Zabiegi depilacji laserowej trzeba oczywiście powtarzać, bo jedno użycie lasera nie jest w stanie zniszczyć wszystkich włosków w danej okolicy ciała. Z początku najlepiej robić co to co miesiąc, później co ok. pół roku. Depilować możemy różne części ciała – nogi, ręce, pachy, okolice bikini, a nawet uporczywy wąsik. Cena takiej usługi waha się właśnie w zależności od powierzchni, którą chcemy potraktować laserem – dla przykładu, depilacja pach kosztuje ok. 150-200 zł, a pozbycie się włosków z łydek to już koszt ok. 500 zł. Należy pamiętać, aby udając się na taki zabieg, wybrać renomowany i sprawdzony salon kosmetyczny. Najlepiej wcześniej porozmawiać z
lekarzem o tym, jak depilacja będzie wyglądała.
Depilacja laserowa – uwaga, przeciwwskazania!
Tak, jak przy każdym zabiegu kosmetycznym, warto zanim się na niego zdecydujemy poznać listę przeciwwskazań do jego wykonywania. W przypadku depilacji laserem są to między innymi: ciąża, opalenizna, stosowanie samoopalaczy, stosowanie leków światłouczulających, nowotwory, infekcje.
Również po odbytym zabiegu należy szczególną wagę przywiązywać do pielęgnacji – nie zaleca się przez kilka tygodni korzystania z sauny, solarium (także naturalnego opalania). Nie powinno się także podrażniać skóry mechanicznie, np. kremami czy peelingami.
Laser – wygodnie, ale z umiarem
Jak widać, depilacja laserowa, choć długotrwale skuteczna, musi być wykonywana z rozwagą. Nie każda z nas reaguje tak samo – to, że koleżanka będzie czuła się po zabiegu świetnie, nie gwarantuje, że i my będziemy zadowolone z efektów. Trzeba więc taką decyzję przemyśleć, a po jej podjęciu cieszyć się gładką skórą na dłużej.