Pole dance – taniec na rurze

Pole dance cieszy się coraz większą popularnością wśród kobiet. Czym tak naprawdę jest pole dance? Czy rzeczywiście ma coś wspólnego z erotycznym tańcem przy drążku w klubie dla panów?

Pole dance łączy w sobie elementy gimnastyki, akrobatyki i treningu siłowego. Podczas zajęć wykonujemy różnego rodzaju figury: spiny, czyli figury obrotowe. Inverty, czyli figury wykonywane do góry nogami. dropy, czyli ‘zjazdy’ z rury; ale także flagi, salta i różne przejścia. Część figur wykonywana jest na rurze statycznej, część na obrotowej.

Co dają ćwiczenia pole dance?

Podczas treningów pole dance angażowane są mięśnie całego ciała: brzucha, ud, pośladków, przedramion, ramion, pleców, barków. Na początku może być Ci ciężko – i jest to zupełnie normalne! Mięśnie wyrabiają się w trakcie trenowania. Po pierwszych treningach możesz mieć zakwasy, na twoim ciele pojawią się siniaki. Najgorsze, co możesz zrobić, to się poddać – z czasem twoja skóra się przyzwyczai, siniaki przestaną się pojawiać, mięśnie się wzmocnią i ból ustanie.

Dzięki pole dance możesz wysmuklić sylwetkę, wzmocnić mięśnie, poprawić elastyczność skóry, poprawić koordynację ruchową i delikatnie rozbudować tkankę mięśniową, poprawić swoją gibkość i kondycję fizyczną, poprawić postawę ciała oraz nabrać pewności siebie. Podczas treningów spalamy mnóstwo kalorii, więc łącząc treningi z odpowiednią dietą możesz liczyć na zrzucenie zbędnych kilogramów. Jest również szansa, że połkniesz bakcyla i pole dance stanie się twoją nową pasją.

Od czego zacząć?

Bardzo ważne jest znalezienie odpowiedniej szkoły. Na każdą osobę powinna przypadać jedna rura, instruktor powinien być wykwalifikowany i chętny do pomocy. Każdy trening powinien rozpoczynać się solidną rozgrzewką. Na treningi potrzebujesz odpowiedniego stroju – koszulka lub top sportowy oraz krótkie spodenki. Skóra musi mieć kontakt z rurą, aby ciało mogło się na niej utrzymać.

Na koniec kilka rad:

  • Bądź wytrwały. Nie rezygnuj z zajęć tylko dlatego, że idzie ci gorzej niż innym. Mięśnie rąk wyrabiają się w trakcie trenowania. Niektórzy potrzebują więcej czasu na zrobienie pewnych figur.
  • Ćwicz regularnie. Szczególnie na początku ważne jest, aby chodzić na treningi 1-2 razy w tygodniu. W pierwszych tygodniach wzmacniamy mięśnie, przyzwyczajamy ciało do wysiłku, a skórę do kontaktu z rurą.
  • Nie porównuj się z innymi. Nie wychodzi ci figura, którą twoja koleżanka robi już od dawna? To naturalne, że każdy z nas uczy się w swoim tempie. Jedne figury wymagają bycia rozciągniętym, inne wymagają siły, a jeszcze inne odrobiny techniki i kontroli nad własnym ciałem. Każdy z nas jest dobry w czymś innym.
  • Nie zapominaj o rozgrzewce. Porządna rozgrzewka przed treningiem pozwala uniknąć urazów.
  • Jeśli masz problem z przyczepnością, zainwestuj w dobrej jakości magnezję w płynie lub najlepiej – żelową niezawierającą alkoholu.

Autor: Kamila Hamerla,  blog: http://www.happysunnyblog.pl/

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest