PLANK – krótki trening na super brzuch!

Plank inaczej nazywana deską, kojarzysz to ćwiczenie ? To jedno z najpopularniejszych ćwiczeń na płaski brzuch i wzmocnienie korpusu całego ciała. To dzięki niemu mięśnie stają się mocniejsze, a postawa ciała staje się i temu bardziej prawidłowa.

Jak wygląda plank ? Jak go wykonywać ?

Zrób podpór przodem na ugiętych ramionach, łokcie ułóż w jednej linii pod barkami, przedramiona połóż na ziemi. Nogi ustaw na szerokość bioder, palce stóp na ziemi. Ułóż głowę tak, by była przedłużeniem tułowia. Napnij całe ciało, zwłaszcza mięśnie brzucha i trzymaj ile potrzeba. I najważniejsze nie zapominaj o regularnym oddychaniu.

W czasie wykonywania deski nie powinnaś poruszać ciałem, brzuch powinien być napięty cały czas, a ćwiczenia powinny być wykonywane w sposób ciągły bez odpoczynku. Trening ten możesz wykonywać praktycznie codziennie.

Regularnie wykonywana planku spowoduje , że pierwsze efekty wizualne możesz zaobserwować już po miesiącu ćwiczeń. Zalet deski jest bardzo dużo.Wydaje się prostym, mało męczącym ćwiczeniem,a angażuje do pracy praktycznie całe ciało, wzmacnia, wysmukla i rzeźbi.

Jak zacząć ?

Bardzo prosto zacznij od wykonywania deski 2-3 razy w tygodniu, początkowo staraj się wytrzymać w pozycji około 30 sekund. Z każdym kolejnym tygodniem, wydłużaj czas o kolejne 15-20 sekund, dzięki czemu tkanka mięśniowa będzie się rozwijać. Początkowo utrzymanie się w plank może być bardzo trudne, jednak z czasem wykonywanie ćwiczenia będzie coraz łatwiejsze. Po opanowaniu podstaw można przejść do innej formy plank np. side plank albo plank mountain climber, czyli deska z przyciąganiem naprzemiennie nóg do klatki piersiowej.

Jakie dodatkowe efekty daje nam plank?

Prawidłowo wykonywany plank wzmocni, ustabilizuje i poprawi postawę ciała , zniweluje tym samym dolegliwości pleców. Deska to idealne uzupełnienie codziennych treningów.Marzysz o podniesieniu biustu i wysmukłe sylwetce? Zacznij ćwiczyć plank!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest