Najlepszy sprzęt do ćwiczeń w domu

Sprzęt do ćwiczeń ma być wytrzymały (bezawaryjny), oraz wszechstronny – ma angażować w czasie ćwiczeń jak największą ilość mięśni, a także tani.

Przy założeniu, że klienci szukają przede wszystkim urządzenia do treningu aerobowego, a więc takiego, w czasie którego spala się dużo kalorii, redukuje się tkankę tłuszczową, poprawia się wydolność organizmu oraz wzmacnia się mięśnie i stawy, najlepszym sprzętem do ćwiczeń jest orbitrek albo maszyna eliptyczna.

Co wybrać? Doradzamy!

Orbitek

Orbitrek to urządzenie do domu, które jest najchętniej wybierane przez osoby, które nie mogą pozwolić sobie na duży profesjonalny sprzęt, z uwagi na ograniczone miejsce w mieszkaniu. Ceny orbitreków zaczynają się od kilkuset złotych. Jednak doświadczenie klientów, którzy kupili tańsze modele, pozwala stwierdzić, że na tym sprzęcie nie jest możliwy bezpieczny, długotrwały trening.

Maszyny eliptyczne

Osobom starszym albo po kontuzjach poleca się maszyny eliptyczne, z dużym kołem zamachowym umieszczonym z przodu. Trening na tej maszynie gwarantuje bezpieczny oraz naturalny ruch. Dzięki płynności i eliptycznemu przebiegowi ruchów, trening jest łagodny dla stawów. Ruch jest wykonywany bardziej w poziomie, a sylwetka ćwiczącego nie unosi się w pionie zaś kolana nie są aż tak mocno uginane jak w czasie pracy na orbitreku z tylnym kołem.

Drabinka koordynacyjna

Inne polecane urządzenie to drabinka koordynacyjna .Ćwiczenia z drabinką przypominają podwórkową grę w klasy, lecz trening z nią to nie zabawa. Zwinność, oraz szybkość, siłę, a także lepszą propriocepcję – oto co zyskuje się, wykorzystując ten przyrząd. Cel jest taki: nie wolno nadepnąć na poprzeczki oraz łączące je paski. Oprócz tego każdy krok oraz skok jest dozwolony, a im bardziej jest skomplikowany układ oraz szybsze wykonanie, tym więcej się zyskuje.

Step

Godnym polecania jest step . Najprościej mówiąc – jest to stopień do ćwiczeń. Popularny element, który jest wykorzystywany w klubach fitness. Pozwala on zwiększyć intensywność ćwiczeń aerobowych, bez przemieszczania się po większej powierzchni. Wchodzi się albo wskakuje, a forma rośnie. Step jest bezpieczniejszym oparciem od krzesła przy robieniu pompek na podwyższeniu albo przy wzmacnianiu tricepsów.

Niektórzy uważają iż maszyny nie spalą tyle tłuszczu oraz nie wyrzeźbią tak sylwetki jak tradycyjne wolne ciężary. Jeśli nie zna się odpowiedniej techniki trenowania na wolnych ciężarach to najlepiej zapytać trenera.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest