Dlaczego hantle są obowiązkowym elementem wyposażenia domowej siłowni?

Dlaczego hantle są obowiązkowym elementem wyposażenia domowej siłowni?

Zastanawiasz się nad stworzeniem swojej własnej, domowej siłowni? A może jesteś już na etapie planowania jak ją odpowiednio wyposażyć? Zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu, a z pewnością się nie zawiedziesz!

Czy warto rozpocząć przygodę z siłownią?

Postawiłeś sobie za cel pozbycie się zbędnych kilogramów? Siłownia będzie idealnym miejscem dla Ciebie, aby zadbać o swoją sylwetkę! Niestety w obecnych czasach ogromna część społeczeństwa boryka się z problemem nadwagi bądź otyłości. Wpływ na to ma między innymi bardzo niska aktywność fizyczna. Dzieci coraz częściej zamiast gier zespołowych na świeżym powietrzu takich jak piłka nożna – wybierają gry komputerowe. Dorośli również w ogromnej części wybierają stanowiska biurowe, w których niemalże cały dzień spędzamy w jednej pozycji.

Dzięki ćwiczeniom na siłowni możemy nie tylko odreagować wszelki trud i stres związany z karierą zawodową, ale mamy również możliwość zrzucenia zbędnych kilogramów oraz pracowania nad swoją kondycją.

Z siłowni korzystamy również w celu zbudowania masy mięśniowej. To dzięki regularnym treningom z własną masą ciała lub z obciążeniem możemy osiągnąć swoją wymarzoną sylwetkę nie tylko na lato, a na lata!

Zalety domowej siłowni

W skutecznym budowaniu masy mięśniowej bądź w skutecznej redukcji – pomóc nam może regularność. Tylko dzięki wytrwałemu dążeniu do celu możemy go osiągnąć. Niestety nie każdy z nas mieszka na tyle blisko siłowni, aby odwiedzać ją kilka dni w tygodniu. W takiej sytuacji idealnym pomysłem będzie stworzenie swojej własnej, indywidualnej siłowni w domowych warunkach!

Przewagą domowej siłowni nad tymi publicznymi jest również dostępność ławeczek czy sztang do ćwiczeń, które w przypadku siłowni publicznych mogą być dość mocno oblegane. W przypadku siłowni domowych to my decydujemy o całym przebiegu treningu i nie musimy przejmować się innymi osobami.

Co więcej, duża część osób z otyłością zwyczajnie wstydzi się siłowni publicznych, w których może czuć się niekomfortowo. Tworząc swoją własną, domową siłownię zyskujemy gwarancje intymności i indywidualnego jej dopasowania do swoich potrzeb.

Jak wyposażyć domową siłownię? 

Zdecydowałeś się na stworzenie swojej własnej, indywidualnej siłowni? Z pewnością zastanawiasz się w jaki sposób odpowiednio ją wyposażyć. Ciężko wyobrazić sobie taką siłownie, która nie posiadałaby ławeczki do ćwiczeń. Z racji pewnie okrojonych możliwości metrażowych, warto wybrać jedną ławeczkę, która będzie miała możliwość ustawienia skosu dodatniego, a może nawet i ujemnego. Zdecydowanie otworzy to drogę do zróżnicowanych ćwiczeń. Koniecznie powinniśmy zakupić również sztangę prostą, która pozwoli nam wykonywać na przykład martwy ciąg, przysiady ze sztangą czy wyciskanie leżąc.

W domowej siłowni nie może zabraknąć również hantli! Tak na prawdę dzięki nim osoby początkujące mogą wykonać trening całego ciała! Jakie hantle do ćwiczeń będą najlepsze i na co zwrócić uwagę przy wyborze? Zdecydowanie najlepszą możliwą opcją będą hantle regulowane. Dzięki nim będziemy mogli zachować stały progres i sukcesywnie rozwijać swoją siłę z miesiąca na miesiąc, a może nawet i z treningu na trening! Regulowane hantle będziemy mogli ustawiać pod kątem obciążenia według własnych preferencji, dzięki czemu dopasujemy je do naszego stopnia zaawansowania bądź trudności ćwiczenia, które będziemy wykonywać.

Nie zwlekaj, domowa siłownia pozwoli Ci osiągnąć swoją wymarzoną sylwetkę, na którą zasługujesz!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest