Czym powinna charakteryzować się funkcjonalna torba na siłownię?

Osoby, które dbają o regularną aktywność fizyczną z pewnością często korzystają także z usług siłowni. Podczas treningu w klubie fitness zawsze niezbędne są takie akcesoria jak – strój sportowy, buty na zmianę, butelka wody i ręcznik. W takiej sytuacji niezbędna okazuje się torba na siłownię, która gwarantuje wygodne przenoszenie wyżej wymienionych gadżetów. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wybrać funkcjonalną torbę na siłownię – koniecznie przeczytaj ten tekst.

Torba na siłownię – przyjaciółka każdego sportowca

Nie bez powodu torba na siłownię otrzymała miano przyjaciółki każdego sportowca. Ten gadżet pozwala zabrać ze sobą wszystkie potrzebne rzeczy na trening. Dobrze dopasowany model z pewnością zmieści strój sportowy, ręcznik, obuwie, butelkę wody oraz dodatkowe rzeczy. Przed zakupem konkretnego modelu należy zwrócić na kilka kwestii, które pomogą wybrać model idealny. Cechy, które powinny zainteresować każdego sportowego freaka to – kształt, wykonanie, rozmiar oraz przeznaczenie. W sklepach sportowych można znaleźć bogatą ofertę tego rodzaju produktów. Dzięki temu każdy zapalony sportowiec znajdzie coś dla siebie.

Jaka wielkość będzie odpowiednia?

Wielkość torby na siłownię powinna być uzależniona przede wszystkim od rodzaju treningu. Typowe zajęcia fitness nie wymagają ogromnej ilości sprzętu, więc w tym przypadku można zainwestować w mniejszy model. Torba na siłownię o większych rozmiarach z pewnością przyda się na długi i intensywny trening, lub osobom, które wybierają się na kort tenisowy. Warto jednak dodać, że osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z siłownią po pewnym czasie mogą potrzebować miejsca na dodatkowe akcesoria i z uwagi na to warto zainwestować nieco obszerniejszy model. Najlepszym rozwiązaniem są torby o pojemności od 30 do 50 litrów. Przed zakupem warto także sprawdzić, czy wybrany przez nas gadżet na usztywniane dno, taka konstrukcja pomoże w utrzymaniu odpowiedniego kształtu oraz ułatwi organizację w środku.

Kieszonki, czyli dodatkowe udogodnienia

Dobra torba sportowa powinna także charakteryzować się użytecznością. W przypadku większych modeli świetnie sprawdzą się kieszonki na dodatkowe akcesoria. Duża przestrzeń ładunkowa bez jakichkolwiek przegródek może sprawić nieco problemów podczas poszukiwań np. portfela, kluczy czy klubowej karty. Na rynku dostępne są także torby na siłownię z oddzielną przegrodą, która jest najczęściej “zarezerwowana” na mokrą odzież.

torbanasilownie

Praktyczna torba – jaki materiał i kolor wybrać?

Niezależnie od tego czy torba będzie służyła nam podczas standardowych treningów na siłowni czy w trakcie wyjścia na basen powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jej materiał wykonania. Aktualnie wśród sportowców największą popularnością cieszą się modele wykonane z nieprzemakalnego poliestru (600D) oraz nylonu.

Jeśli zależy nam na praktycznej torbie należy także zwrócić uwagę na jej kolor. Niestety wiele osób nie myśli o tym podczas zakupu i wybiera model, który będzie prezentował się oryginalnie. Okazuje się jednak, że kolor decyduje o użyteczności tego gadżetu. Dość często torba sportowa ląduje na podłodze lub w ciasnej szafce – w obu powyższych sytuacjach może ona ulec zabrudzeniu. Wybierając ciemny kolor, unikniemy ciągłego czyszczenia materiału.

Noś tak, jak Ci wygodnie!

Wśród dostępnych na rynku produktów dostępne są trzy modele: torby noszone na ramieniu, w dłoni oraz tzw. torbo-plecaki. Nie da się jednak ukryć, że najpopularniejszym rozwiązaniem jest ten pierwszy rodzaj toreb. Modele wyposażone w specjalne szelki są najchętniej wybierane przez osoby, które często poruszają się pieszo. Torby na siłownię przeznaczone do noszenia w dłoni to zazwyczaj gadżety lifestylowe, które są na tyle funkcjonalne, że można łączyć je z niemal każdym strojem.

Odpowiednia torba na siłownię powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Jak widać na powyższych przykładach modele dostępne na rynku nieco się różnią między sobą, warto więc przyjrzeć się im bliżej przed zakupem, aby wybrać produkt, który w 100% spełni nasze oczekiwania.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest