Wyciskarki do soków – czy są skuteczne? Czym kierować się podczas ich zakupu?

Wyciskarki soków powinny znaleźć się w każdej kuchni. Soki ze świeżych warzyw i owoców są idealne dla osób ceniących zdrowe odżywianie i chcących samodzielnie zadbać o zdrowie i urodę. Owoce i warzywa świeżo wyciskane zachowają wszelkie właściwości odżywcze. Jaką wyciskarkę do soków należy wybrać?

Wyciskarka do owoców często mylona jest z sokowirówką. Pamiętajmy jednak, że mimo iż oba służą do wyciśnięcia soku, są to dwa zupełnie różne urządzenia. Świeże soki są źródłem cennych minerałów i witamin. Poranne picie takich soków, które zawierają miąższ, gwarantuje dobre samopoczucie oraz energię na cały dzień.

Czy wyciskarki do soków są skuteczne?

Wyciskarki do owoców i warzyw możemy znaleźć w różnych cenach. Nie każda wygląda tak samo i nie posiada identycznych funkcji. Centralnym punktem wyciskarki jest tzw. ślimak, a więc wałek ślimakowy, którego zadaniem jest miażdżenie produktów. Wyciska dwa razy więcej soku niż sokowirówka. Napoje z wyciskarek są pełne zdrowych składników i esencjonalne. W pierwszym etapie tworzenia soku owoc zostanie bardzo dokładnie zgnieciony i rozdrobniony w pierwszej części ślimaków. Drugi etap natomiast polega na zmiażdżeniu owoców. Napoje można robić z dowolnych owoców (np. truskawki, maliny, pomarańcze, porzeczki), warzyw (np. marchew, burak, sałata, kapusta, pokrzywa, szpinak, seler, pietruszka, mlecz), a nawet pszenicy i jęczmienia.

Dlaczego warto wyciskać soki?

Świeżo wyciskany sok jest szybkim sposobem na uzupełnienie niedoborów we krwi i narządach. Dostarczają organizmowi odpowiedniej ilości witamin. Tylko od nas zależy jakie owoce i warzywa wejdą w skład naszego soku. Mamy całkowitą dowolność dlatego możemy szukać i odkrywać nowe smaki. Owoce i warzywa działają zasadotwórczo. Wadą wyciskarki jest czas, w którym przygotowuje się sok. Są to urządzenia wolnoobrotowe, czyli pracują wolniej. W zamian nie umniejszają właściwości odżywczych soków.

Wyciskarki do soków – ranking najlepszych

Wyciskarka do soków z pewnością ułatwi codzienne przygotowywanie soków. Ceny wyciskarek zaczynają się już od 120 złotych.
Istnieją różne rodzaje wyciskarek do soków:

  •  wyciskarki jednoślimakowe występują z ostrzami, które pracują szybciej i bez ostrzy, wolniejsze, ale pozwalające zachować wszelkie składniki odżywcze. (np. wyciskarka Slow Juicer lub Emotion),
  • wyciskarki ze ślimakiem ustawionym w poziomie charakteryzują się dużą efektywnością wyciskanych owoców. Można też dołożyć do nich dodatkowe adaptery. (np. wyciskarka wolnoobrotowa Gracioso z założonym adapterem do lodów),
  •  wyciskarki do soków dwuślimakowe posiadają dwa wałki, uważane są za najbardziej efektywne,
  • wyciskarki do cytrusów (np. EJP5000).

Wyciskarki są bardzo łatwe w czyszczeniu, którego wymaga jedynie pojemnik na miąższ. Dodatkowymi funkcjami wyciskarek do soków są: automatyczne odprowadzanie miąższu, blokada kapania, gumowe nóżki, regulacja gęstości soku, końcówki do mielenia mięsa, kawy, kręcenia makaronu, wyciskania oleju, produkcji lodów lub wymienne wałki ślimakowe.

Wyciskarki do soków nie są dużym wydatkiem. Jednak z pewnością są warte swojej ceny. Przede wszystkim dlatego, że dzięki świeżo wyciśniętym napojom zyskamy mnóstwo energii i zdrowia.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest