Weronika Książkiewicz – przedstawiamy tajniki jej diety!

Weronika Książkiewicz to jedna z najpiękniejszych aktorek polskiego showbiznesu, która od lat zachwyca swoją nienaganną sylwetką. Aktorka po urodzeniu dziecka trzymała się raczej na uboczu, ale od kilku lat znów chętniej pokazuje się na salonach oraz występuje w nowych produkcjach filmowych i serialach. Weronika zazwyczaj wciela się w role seksownych femme fatale, dlatego niezwykle ważna jest dla niej kwestia dbania o szczupłą i wysportowaną sylwetkę.

Już od dziecka dużo trenowała: uprawiała gimnastykę artystyczną, pływanie synchroniczne i chodziła do szkoły baletowej, dlatego otwarcie przyznaje, że jej piękne ciało to nie tylko zasługa genów. Książkiewicz należy do grona osób, które cenią sobie korzystanie z usług profesjonalnego dietetyka. Aktorka tuż po urodzeniu syna, zdecydowała się na pomoc specjalisty w doborze odpowiedniej diety, a stopniowe zmiany w jej jadłospisie, wprowadziły dużą poprawę w wyglądzie i ogólnym samopoczuciu. Weronika zdradza również, że nie ma w domu wagi, gdyż nie jest to dla niej istotne. Zamiast tego preferuje pomiary tkanki tłuszczowej, gdyż to jest wyznacznikiem dobrze dobranej diety oraz aktywności fizycznej.

Weronika Książkiewicz i jej jadłospis

Każdy poranek Weronika rozpoczyna od szklanki ciepłej wody z sokiem z cytryny, która ma cudowne właściwości alkalizujące i oczyszczające organizm. Aktorka nie pije mleka i unika nabiału pod każdą postacią, gdyż zdaje sobie sprawę z faktu, iż nie jest ono zbyt zdrowe. Ogranicza również ilość spożywanego glutenu i jajek. Jej dieta została skomponowana na podstawie wyników badań krwi, które uświadomiły jej, jak wiele produktów działało na jej organizm alergizująco. W wielu przypadkach Weronika szuka zdrowych zamienników dla zwykłych produktów spożywczych, np. zamiast białego cukru używa cukru z brzozy, tzw. ksylitolu.

Oprócz diety aktorka codziennie ćwiczy z DVD Ewy Chodakowskiej, a jej ulubionym treningiem jest „Skalpel”, od którego zaczyna swój każdy dzień. Książkiewicz przyznaje, że duża dawka ruchu oraz testy na alergię pokarmową połączone ze ścisłym przestrzeganiem zaleceń dietetyczki sprawiły, iż zyskała mnóstwo energii, jej skóra stała się gładsza i bardziej jędrna, a sylwetka smuklejsza. Oczywiście od czasu do czasu zdarza jej się drobne, kulinarne szaleństwo i odstępstwo od diety – jej słabością są słodycze, a w szczególności mleczna czekolada z orzechami, aczkolwiek jej perfekcyjna figura w zupełności nie zdradza zamiłowania do słodkości.

Styl życia Weroniki Książkiewicz

Weronika przyznała, że fakt, iż została matką dużo zmienił w jej dotychczasowym życiu. Kiedyś była głównie skupiona na swoim zawodzie, któremu podporządkowywała cały wolny czas. Dopiero Borys sprawił, że postanowiła zwolnić tempo i bardziej zadbać o siebie i swoje ciało. Aktorka przyznaje, że bycie szczupłym to naprawdę ciężka praca, która wymaga wiele poświęcenia. Książkiewicz zdaje sobie sprawę, że jej dieta jest rygorystyczna i wymagająca, gdyż eliminuje wiele popularnych składników i potraw, ale jednocześnie przyznaje, że nigdy nie czuła się tak fantastycznie jak po przejściu tej „rewolucji” żywieniowej. Weronika zdradza również, że zazwyczaj spożywa jeden większy posiłek dziennie, co jest dosyć niekonwencjonalnym podejściem do odżywiania, aczkolwiek należy mieć na uwadze, że każdy człowiek jest inny i ma prawo do indywidualnych preferencji oraz upodobań.

Weronika Książkiewicz na swoim Instagramie często chwali się efektami swojej diety i treningów prezentując się w obcisłych stylizacjach, które idealnie podkreślają jej nienaganną sylwetkę, dlatego każdemu kto potrzebuje inspiracji oraz porządnej dawki motywacji do pracy nad swoim ciałem, polecam regularne odwiedzanie strony.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest