Produkty fit i light, a zdrowa dieta

W ostatnich latach pojawiła się moda na „fit” produkty, dzięki którym rzekomo powinniśmy szybciej się odchudzać. Czy naprawdę są one tak dobre dla naszego organizmu? I czy faktycznie pomagają schudnąć?

Produkty z serii „fit” i „light” i ich właściwości

Produkty wraz z oznaczeniami „fit”, „light”, „fitness”, czy „0%” na etykiecie, są coraz bardziej popularne w naszych sklepach. Na ich szybko rosnącą popularność wpływa fakt, że kuszą praktycznie zerową ilością kalorii oraz tłuszczu, co według większości powinno wspomagać szybkie odchudzanie. Niestety, prawda nie jest aż tak kolorowa jak na etykiecie. Brak cukru jest zastępowany innymi, chemicznymi środkami. Co gorsza, żeby całkowicie pozbyć się cukru, ale żeby nie pozbyć się jednocześnie wartości odżywczych, brak cukru uzupełnia się sztucznymi/syntetycznymi tłuszczami, co z kolei powoduje odkładanie się tłuszczu i wody w organizmie, co w następstwie niestety wpływa na niekontrolowane i gwałtowne tycie. Warto porządnie się zastanowić, zanim pospiesznie zakupimy „fit” baton.

Czy dieta z produktami „fit” i „light” to dobry pomysł?

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek diety, bez znaczenia, czy redukcyjnej. czy odpowiedniej do sportu, powinniśmy dokładnie zapoznać się z jej właściwościami oraz z produktami, które będą obecne w naszej codziennej diecie. Przy rozpisywaniu diety, bądź też przy wyborze gotowej już diety, powinniśmy także dobrze przyjrzeć się dodatkom, jakie znajdą się w menu. Słodkie przekąski, które będą oczywiście pozbawione zbędnego cukru, mogą okazać się dodatkiem do diety, który nie tylko urozmaici bogactwo dań, ale również poprawi walory smakowe całej diety. Czy dodawanie „fit” batonów, korzystnie wpłynie na całą dietę? Niestety, w przypadku produktów z oznaczeniami „fit” i „light” niestety nie zawsze są zdrowe. To, czy dany produkt „light” będzie odpowiedni, zależy przede wszystkim od jego składu i właściwości. Zastępowanie cukru tłuszczem nie wpływa dobrze na dzienny bilans spożywanych właściwości i wartości odżywczych. Może to powodować, nawet pomimo odpowiednio dobranej diety oraz właściwych ćwiczeń, niechciane tycie oraz niekontrolowane, gwałtowne przybieranie na wadze. Co zrobić, aby temu zapobiec? Przede wszystkim, jeżeli myślimy o wprowadzeniu do diety produktów z oznaczeniami „fit” i „light”, to powinniśmy odpowiednio wcześniej, dokładnie przyjrzeć się, jaki jest skład batona, żeby był on faktycznie wartościowym posiłkiem, a co ważniejsze, żeby nie szkodził naszemu zdrowiu.

Co powinniśmy wybrać, kiedy chcemy się odchudzać?

W przypadku kiedy chcemy się odchudzać, powinniśmy zmienić nasze menu w taki sposób, żeby znalazła się w nim zdrowa dieta odchudzająca, czyli inaczej dieta redukcyjna. Odpowiednie i właściwie zbilansowane odżywianie to podstawa, od której powinniśmy zacząć nasz plan zgubienia niepotrzebnej wagi. Dodatkowo, jeżeli chcemy odchudzać się wyjątkowo efektywnie i szybko, powinniśmy bardzo poważnie rozważyć wprowadzenie regularnych ćwiczeń fizycznych. Powszechnie wiadomo, że odpowiednia i zbilansowana dieta, w połączeniu z regularnym wysiłkiem fizycznym przeznaczonym na redukcje tkanki tłuszczowej, przynosi szybki, zaskakujące i wymierne rezultaty. Czy powinniśmy stosować tylko jedną dietę? Na to pytanie istnieje tylko jedna poprawna odpowiedź – to zależy. Dla każdego człowieka rodzaj diety może być zupełnie inny. Każdy z nas może przyswajać rożne produkty, w zupełnie inny sposób. Mogą też one w zupełnie inny sposób zadziałać na niektóre organizmy. Dlatego przy wyborze diety nie powinniśmy sugerować się opiniami, tylko powinniśmy szukać i eksperymentować tak długo, aż znajdziemy dietę, która będzie dla nas odpowiednia oraz pozwoli w krótkim czasie osiągnąć zamierzony efekt.

W sklepie znajdziemy bardzo dużo produktów z oznaczeniami „fit”, czy „light” Jednakże, zamiast od razu się zachwycać, powinniśmy podchodzić do tego typu produktów z dużym dystansem. Dodatkowo, pamiętajmy, że producentów „fit” produktów nie obowiązują regulacje prawne, co do produkowanej żywności. Pamiętajmy zatem, że warto czasem zjeść zwykłe jabłko, niż fit batona.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest