Monika Kołakowska – zasady treningu oraz dieta

Z roku na rok powiększa się grono kobiet, które korzystają z treningów fitness, prowadzonych na YouTubie przez znane trenerki. Do tej pory takimi „mentorkami” w świecie fitness były Ewa Chodakowska i Anna Lewandowska. Od jakiegoś czasu coraz większą popularnością cieszą się jednak zestawy ćwiczeń proponowane przez Monikę Kołakowską – trenerkę fitness, vlogerkę i propagatorkę zdrowego stylu życia. W swoich treningach bazuje ona na metodzie interwałowej, która jest najskuteczniejszą metodą spalania tkanki tłuszczowej. A przecież na tym nam właśnie zależy!

Czym zajmuje się Monika Kołakowska?

Monika Kołakowska jest trenerką fitness, która działa na YouTubie od 4 lat. Jej kanał liczy ponad 136 tysięcy subskrypcji oraz ponad 100 instruktażowych filmików z ćwiczeniami, a liczby te stale rosną. Tak duża popularność kanału Moniki to wynik zaangażowania i pracy jaką wkłada w przygotowanie – znajdujących się na nim – zestawów ćwiczeń oraz błyskawicznych efektów, jakie można uzyskać dzięki jej treningom interwałowym. Obok działalności w serwisie YouTube, trenerka jest obecna również na Facebooku, gdzie na bieżąco zamieszcza nowe filmiki z ćwiczeniami oraz motywuje do działania wszystkie, pragnące schudnąć, kobiety. W każdy poniedziałek o godzinie 20:00 na jej fanpage’u – który obserwuje niemal 50 tysięcy osób – można wziąć udział w treningu na żywo. Co więcej, trenerka prowadzi również profil na Instagramie, gdzie obserwuje ją ponad 54 tysiące osób. Jak widać, Monika wie jak ważne jest kreowanie pozytywnego wizerunku w sieci.

Monika Kołakowska – ćwiczenia

Czy ty też zastanawiasz się nad tym, jak naprawdę wyglądają treningi znanych trenerów fitness? Czy bazują oni na zestawach przygotowywanych swoim widzom, czy może ich treningi wyglądają zupełnie inaczej? Otóż wiemy jak jest w przypadku Moniki. Dzięki temu, że trenerka korzysta z przygotowywanych przez siebie zestawów ćwiczeń, możemy mieć pewność, iż pozwalają one osiągnąć upragnione efekty. Zresztą, sami przyznajcie … Figurze Moniki nie można niczego zarzucić, jej ciało jest smukłe, jędrne i wysportowane!

Treningi, które znajdziemy na kanale trenerki opierają się na metodzie interwałowej. HIIT charakteryzuje się zmienną intensywnością pracy – praca o bardzo wysokiej intensywności przeplatana jest pracą o niższej intensywności lub odpoczynkiem. Zostaje wtedy pobudzony nasz metabolizm, co pozwala na szybkie pozbycie się tkanki tłuszczowej, która jest spalana jeszcze długo po zakończeniu wysiłku.

Trening interwałowy jest krótki – trwa od 5 do 25 minut (z rozgrzewką i rozciąganiem – do 45 minut) – i opiera się na podstawowych ćwiczeniach, takich jak: brzuszki, przysiady, pajace, czy skipy. Najczęściej wybieranymi treningami interwałowymi na kanale Moniki Kołakowskiej są m.in.: „Trening odchudzający interwałowy 15min – dla początkujących”, „Odchudzjaćy trening interwałowy/ spal 600 kcal” oraz „- 600 kcal w 30 minut – HITT STRONGER trening interwałowy odchudzający”.

Każdy kto odwiedza kanał trenerki może łatwo wybrać konkretny zestaw ćwiczeń na daną partię, ponieważ treningi podzielone są na 4 grupy:

 1.  Treningi odchudzające
 2. Brzuch i boczki
 3.  Tabaty
 4. Ćwiczenia na pośladki

Specyficznym rodzajem treningu interwałowego, od którego Monika zaczęła swoją przygodę trenerki fitness jest tabata, w której 20-sekundowe ćwiczenia o bardzo wysokiej intensywności przeplatają się z 10-sekundowymi ćwiczeniami o mniejszej intensywności. To pozwala na wykonanie całego cyklu 8 razy w trakcie treningu. Dzięki tabacie zwiększa się nasza wytrzymałość i wydolność organizmu, a jej wysoka intensywność skutkuje pozbyciem się niechcianej tkanki tłuszczowej.

I na koniec to co Monika bardzo często podkreśla… Najważniejsza jest systematyczność! Trenerka zaleca, aby treningi wykonywać 3-4 razy w tygodniu, co przełoży się na błyskawiczne efekty i pomoże w osiągnięciu upragnionej sylwetki.

Monika Kołakowska – dieta

Trenerka fitness jest zwolenniczką zdrowej i zbilansowanej diety. Uważa, że wprowadzenie do niej kilku podstawowych nawyków żywieniowych, bez ogromnych wyrzeczeń i głodówek, jest w stanie zdziałać cuda.

Oto kilka z nich:

 • Spożywanie 5 posiłków w regularnych odstępach czasu, które pozwoli zapobiec uczuciu głodu w ciągu dnia
 • Rezygnacja z produktów wysokoprzetworzonych i fastfood
 • Picie większej ilości wody – Monika przyznaje, że sama pije od 2 do 4 litrów wody dziennie
 • Spożywanie zdrowych tłuszczy – np. ryby morskie, oliwa z oliwek, orzechy, olej rzepakowy
 • Wybieranie produktów pełnoziarnistych zamiast tych z mąki pszennej
 • Spożywanie 4-5 porcji warzyw i owoców w ciągu dnia
 • Zastąpienie słodyczy zdrowszymi przekąskami – suszone owoce, orzechy, ciastka orkiszowe, deser z nasion chia, masło orzechowe (100% orzechów)
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest