Magdalena Cielecka i jej sposoby na piękną figurę!

Magdalena Cielecka jest znaną, polską aktorką teatralną i filmową. Gra przeważnie postacie silnych, niezależnych kobiet. Występowała w wielu znakomitych produkcjach tj. „Katyń”, „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „Belfer”, „Czas honoru”. Ostatnio znana jest z nowego serialu – „Chyłka”, w którym wcieliła się w tytułową postać.

Aktorka w mediach społecznościowych

Przeglądając profile gwiazdy, można stwierdzić, że prawdopodobnie Magdalena Cielecka instagram prowadzi osobiście (@cielecka_magda.official), tak samo jak w przypadku Facebooka. W mediach społecznościowych nie jest nadmiernie aktywna, jednak zdjęcia i posty wrzuca systematycznie, pokazując przy tym nie tylko sceny z zawodowego życia, ale także prywatnego (ulubionymi modelami do zdjęć wydają się być jej koty). Pod wrzuconymi postami można przeczytać mnóstwo komentarzy z komplementami – obserwatorzy doceniają talent, kunszt aktorski oraz urodę i figurę Cieleckiej. Jak udaje się jej mimo 47 lat utrzymać niezmiennie tak doskonałą sylwetkę?

Piękna figura? Rozwiązaniem jest odpowiednia dieta

Aktorka przyznaje, że głównym posiłkiem dnia jest śniadanie – nawet jeśli wstaje bardzo wcześnie i jedzie na plan – nie zapomina o nim. Bierze je po prostu na wynos. Co takiego je Cielecka wcześnie rano? Pulpę żytnią – brzmi tajemniczo, ale jest to po prostu mieszanka płatków żytnich z amarantusem oraz takimi dodatkami jak: orzechy, suszone owoce, karadmon, kurkuma – wszystko zalane mlekiem roślinnym. Do tego szklanka ciepłej wody z imbirem, cytryną i miodem i jest gotowa stawiać czoła kolejnym wyzwaniom dnia. Nie zawsze jednak zdarza się aktorce jeść śniadanie w biegu – kiedy ma więcej czasu i poranek spędza w mieszkaniu przygotowuje sobie w spokojnym tempie pierwszy posiłek, zazwyczaj jest to omlet, jajka na miękko, kasza jaglana, koktajl owocowy, do tego filiżanka kawy pita nieśpiesznie, podczas przeglądania prasy i słuchania radia.

Dodatkowo Cielecka lubi spędzać czas w kuchni i gotować – jak sama przyznaje w swoim domu ma wiele spożywczych zapasów. Wybiera naturalną żywność i zakupy robi na pobliskim bazarku Olkuska. Jej kuchnia bazuje na takich produktach jak makarony, oliwa, czosnek, tofu, ser, jajka oraz owoce morza. Poza tym aktorka często stawia na sezonowość (a co za tym idzie świeżość produktów), czasami je kilka dni z rzędu szparagi, które zamienia kurkami, kiedy rozpoczyna się na nie sezon. Kuchnia i poznawanie nowych smaków to niejako hobby Cieleckiej – sama twierdzi, że poznaje miasta poprzez kuchnię, odnajduje nowe miejsca na kulinarnej mapie, a po skosztowaniu próbuje odtworzyć przepis w domowym zaciszu. Aktorka przyznaje, że je praktycznie wszystko poza mięsem – jest wegetarianką. Jak widać Cielecka stawia na zdrową, naturalną dietę – nie głodzi się, nie je określonej liczby posiłków w ciągu dnia, jedynie nie omija śniadań.

Co z odpoczynkiem?

Zawód aktora wiąże się z dużą dynamiką i ciągłymi zmianami – nie ma regularnych godzin pracy, czy 8-godzinnego dnia w biurze. Czasami trzeba wstać bardzo wcześnie z rana, czasami zdjęcia przeciągną się do późnych godzin wieczornych, a czasami trzeba wyjechać do innego miasta na miesiąc ze względów zawodowych. Jednak to nie zniechęca Cieleckiej do dbania o siebie – długa kąpiel jest najlepszą formą relaksu, do tego krem i balsam nawilżający, olejki oraz wieczorne manicure. Poza tym istotną rolę odgrywa sen – mimo tak bardzo rozregulowanego trybu życia aktorka nie ma problemów z zaśnięciem – wystarczy, że przyłoży głowę do poduszki, aby po chwili głęboko spać.

Jaka jest aktywność fizyczna aktorki?

Cielecka nie zdradza, czy systematycznie uprawia jakiś sport lub chodzi na siłownię. Wspomina jednak o swoich rolach – ostatnio miała sytuację, że grała dziewczynę, która biega, więc sama zaczęła uprawiać jogging, aby kręcone sceny były bardziej realne. Trzeba też wziąć pod uwagę, że aktorzy nie siedzą, tak jak było to wspomniane, przez 8 godzin w jednym miejscu, tak jak większość pracujących ludzi. Ich praca wymaga ruchu – czy to na scenie czy na planie, często pracują ciałem, mimiką – dzięki temu w ciągu dnia spalają więcej kalorii, nie prowadzą siedzącego trybu życia i zazwyczaj są w ruchu.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest