Liczenie kalorii – aplikacje, które ułatwią Ci życie

Niewiele jest na świecie osób, które choć raz w życiu nie chciały zrzucić kilku kilo. Odpowiednia waga i zbilansowana dieta to klucz do zdrowego stylu życia. Jednak przy utracie wagi bardzo ważne jest zwracanie uwagi nie tylko na odpowiedni przydział makro i mikroelementów, ale przede wszystkim na wartości odżywcze spożywanych przez nas produktów, a szczególnie na kalorie.

Większość odchudzających jadłospisów opartych jest na odpowiedniej dziennej kaloryce. Nie jest łatwo samodzielnie liczyć wartość energetyczną każdego posiłku. Na szczęście technologia przyszła z pomocą i w ostatnich latach na rynku pojawiło się mnóstwo użytecznych aplikacji, które zrobią to za nas. Liczenie kalorii jeszcze nigdy nie było tak proste!

Aplikacje liczące kalorie

1.MyFitnessPal

To jedna z najpopularniejszych, darmowych aplikacji, dostępna zarówno na Androida, jak i na oprogramowanie iOS.Dysonuje największą bazą danych (ponad 6 000 000 produktów, bardzo prostym systemem wyszukiwania produktów poprzez ich wpisywanie lub skanowanie. Aplikacja umożliwia nie tylko liczenie kalorii, ale także ułożenie całego planu odchudzającego, łączącego zdrową dietę i aktywność dopasowaną do potrzeb i trybu życia.

2.FatSecret

To kolejna aplikacja licząca kalorie wyprodukowana przez firmę Google. Dostępna na wszystkie systemy operacyjne, jest wygodna i prosta w obsłudze. Podobnie jak MyFitnessPal pozwala na wyszukiwanie informacji o wartościach odżywczych używanych przez nas produktów. Ponadto pozwala prowadzić niejako dziennik tego, co spożywamy w określonym czasie. Znajdziemy tam także urozmaicone przepisy kulinarne, które pomogą nam ułożyć zdrowy jadłospis na każdy dzień. Nie zabrakło tam licznych porad na temat utraty wagi. Zdecydowanie jedna z najlepszych aplikacji tego typu.

3.Fitatu

Dostępna na Androida i iOS to kolejna aplikacja-kalkulator kalorii. Jak chwali się sam producent, dysponuje największą bazą produktów i potraw z Polski, utworzoną przez wykwalifikowanych dietetyków. Ponadto, program nie przestaje się rozwijać i każdego dnia lista się powiększa. Ponad to, w systemie wpisane są użyteczne miary – ilość liczona jest np. na łyżki, sztuki, szklanki czy kromki. Znajdziemy tam typowe produkty dostępne na terenie Polski, kaloryczność tradycyjnych potraw polskich, a także przepisy na ich wykonanie. Nie zabrakło też oczywiście propozycji z popularnych sieci fast food.

Wszystkie te aplikacje łączy jedno – liczenie kalorii online i monitorowania spadku lub przyrostu wagi jest dzięki nim prostsze niż kiedykolwiek. Wszystkie mają możliwość dodawania własnych produktów i przepisów na potrawy, posiadają skaner kodów kreskowych, pokazują szczegółowe tabele wartości odżywczych. Umożliwiają prowadzenie regularnych notatek ze spożywanych przez nas produktów, dzięki czemu w każdej chwili mamy kontrolę nad dietą.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest