Katarzyna Cerekwicka – schudła 12kg na autorskim programie

Przytyła z powodu ogromnych problemów z kręgosłupem. Zakaz ćwiczeń, trudności w poruszaniu się, rehabilitacja i posty o treści „Dobrego lekarza od kręgosłupa potrzebuję!” przeplatały się z doniesieniami o wzrastających kilogramach.

Mowa o Katarzynie Cerekwickiej, która w okresie problemów zdrowotnych zaczęła zmagać się ze zmieniającą się, na jej niekorzyść, figurą. Jak sama później przyznała na śniadanie jadła racuchy, a w wyniku bóli kręgosłupa nie była w stanie ich spalić podczas aktywności fizycznej. Jedyne co mogła robić to sprzątanie domu i lekkie prace codzienne. To jednak było za mało.
W 2012 roku media krytykowały ją coraz bardziej, a w czerwcu 2017 roku podjęła walkę z nadprogramowymi kilogramami.

Dieta pudełkowa wraz z konsultacjami

Pomoc w prawidłowo zbilansowanej diecie postanowiła powierzyć diecie pudełkowej , która jest autorskim programem, zwanym “przełomem w odchudzaniu”. Jest to połączenie zbilansowanej diety, dostosowanej do trybu życia Katarzyny, z jednoczesnym dostarczaniem gotowych potraw.

Swoją decyzję Cerekwicka skomentowała w wywiadzie, mówiąc:
Dla mnie jest to taki przełom zarówno w nawykach, codziennym funkcjonowaniu. Już parę razy, będąc w trasie udało mi się samej przygotować posiłki. Człowiek bardzo szybko i łatwo przyswaja sobie zasady jak się odżywiać i nie mieć efektu jojo. Cały czas pamiętam, że utrata masy ciała, to jedno, a utrzymanie tego efektu, to drugie. Ważne jest to, byśmy zmienili swoje myślenie w kwestii jedzenia. Jeżeli ma się dobrze zbilansowaną dietę, to nie musimy posiłkować się czekoladą i innymi wspomagaczami”

Jak sama mówi dieta nie była dla niej trudnym etapem, pełnym wyrzeczeń i zakazów. Wcześniej miała problem z jedzeniem słodyczy, teraz nie odczuwa żadnego łakomstwa, a słodkie może dla niej nie istnieć. Dużo chętniej je warzywa, do których, na nowo, się przekonała. Swoją siłę i upór wykazała chudnąć od czerwca do października ok 12 kilogramów.

Bez sportu?

Sport został wprowadzony dużo później, w momencie utraty pierwszych, zbędnych kilogramów. W tym momencie stawia na ćwiczenia ujędrniające, które poprawią kondycję ciała i skóry. Cały czas jest pod stałą kontrolą dietetyka, który na bieżąco monitoruje jej postępy.- “(…)Jestem pod opieką dietetyczki, są pomiary wagi, masy ciała, więc człowiek czuje się zdrowszy, jest odpowiednie nawodnienie organizmu poprzez odpowiednie odżywianie.

Obecnym celem Katarzyny jest utrzymanie diety i zapobieganie efektom jojo. Od samego początku starała się zmienić nastawienie i przestrzeganie diety, traktując ją jako zmianę na całe życie.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest