Jak wybrać idealną dietę pudełkową?

Oszczędność czasu, wygoda i brak konieczności konsultowania się z dietetykiem – to najważniejsze czynniki, które decydują o niezwykłym wzroście zainteresowania cateringiem dietetycznym. Jak spośród tylu ofert na rynku wybrać idealną dietę pudełkową? Podpowiadamy, co warto wziąć pod uwagę.

Cena, a raczej odpowiedni stosunek ceny do jakości

Chociaż dieta pudełkowa to spory wydatek, nie warto kierować się przede wszystkim ceną. Najtańszy catering wcale nie musi Ci wyjść na zdrowie! Porównując oferty, zastanów się, co dostajesz w tej cenie – samą dietę, czy również dowóz? Czy można zmienić adres dostawy? Czy menu jest konsultowane z dietetykiem, dzięki czemu możesz mieć pewność co do jego zbilansowania i pozytywnego wpływu na zdrowie? Jak bardzo zróżnicowany jadłospis oferuje ten catering dietetyczny? Ile posiłków zawiera codzienne menu? Czy oferuje dietę dostoswaną do Twoich specjalnych potrzeb?

To tylko kilka spraw, które warto sprawdzić. Jeśli już znasz odpowiedzi na te pytania i wybrałeś cateringowego faworyta, możesz przejść do personalizowania swojej diety pudełkowej.

Kaloryczność

Na wielu stronach możesz skorzystać z kalkulatora, który pomoże Ci dobrać odpowiednią kaloryczność posiłku. Inne firmy oferują darmową konsultację z dietetykiem – telefoniczną lub na czacie online. Jakie dane musisz podać, żeby właściwie dobrać dietę?

  • Płeć.
  • Wzrost.
  • Waga.
  • Tygodniowa aktywność fizyczna (jaką masz pracę, czy intensywnie ćwiczysz, a może tylko spacerujesz).
  • Cel (chcesz schudnąć, utrzymać wagę czy przytyć).

Na tej podstawie bez większych trudności uda się obliczyć Twoje dobowe zapotrzebowanie na kalorie.

Alergie i problemy zdrowotne

Kolejna sprawa, którą musisz wziąć pod uwagę, to oczywiście stan Twojego zdrowia. Dieta pudełkowa bez glutenu i zbóż jest dedykowana osobom cierpiącym na celiakię albo alergię na białko pszenicy. Jeśli cierpisz na nietolerancję laktozy, sprawdź, czy firma cateringowa oferuje dietę bezlaktozową.

Pacjenci z dolegliwościami ze strony tarczycy (np. Hashimoto) dobrze wiedzą, jak trudno jest skomponować i pilnować odpowiedniego menu. Dieta pudełkowa ułożona pod tym kątem przez wykwalifikowanego dietetyka to bardzo wygodne rozwiązanie. Z kolei osobom z cukrzycą lub insulinoopornością dedykowana jest dieta „low IG”, której podstawę stanowią produkty o niskim indeksie glikemicznym zapobiegające skokom poziomu cukru we krwi. Jeśli pragniesz zrezygnować z mięsa i produktów odzwierzęcych – idealnie sprawdzi się dieta pudełkowa wegańska, a gdy  uwielbiasz klasyczne potrawy kuchni polskiej – sprawdzi ci się domowa dieta pudełkowa.

Diety specjalne

Intensywnie trenujesz, ograniczasz węglowodany, unikasz mięsa albo w ogóle nie jesz produktów pochodzenia zwierzęcego? Każdy szanujący się catering dietetyczny ma smaczne menu przygotowane pod kątem takich indywidualnych preferencji klientów. Zamiast codziennie sprawdzać, czy posiłki trafiają w Twoje gusta i potrzeby, wybierz od razu odpowiedni zestaw dla siebie:

  • wegetariański z rybą (to pewna odmiana diety flexiteriańskiej, która dopuszcza zjedzenie co jakiś czas mięsa),
  • wegetariański,
  • wegański,
  • sportowy,
  • keto (dla osób ograniczających węglowodany do minimum).

Idealna dieta pudełkowa? Twoja!

Zamawiając catering dietetyczny godny zaufania, masz pewność, że wszystkie Twoje potrzeby zostaną uwzględnione, a gusta – uszanowane. Wybór solidnej firmy ma ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku alergii i problemów zdrowotnych. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tak po prostu przetestować różne zestawy albo w którymś momencie zmienić menu. Wprowadzenie modyfikacji w zamówieniu zajmuje zazwyczaj 1-2 dni. A jeśli z jakiegokolwiek powodów dieta pudełkowa przestanie Ci odpowiadać, możesz w każdym momencie zrezygnować.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest