Dieta przetworowa – zasady, efekty i opinie

Dieta przetworowa ma na celu redukcję kilogramów. Opiera się na domowych przetworach nie zawierających sztucznych barwników ani konserwantów. Taka dieta jest bardzo zdrowa, ponieważ do przyrządzenia posiłków wykorzystujemy świeże warzywa i owoce. Ponadto, przetwory przygotowujemy samodzielnie, więc nie zawierają konserwantów.

Dieta przetworowa – zasady

Dietę przetworową może stosować każda osoba, która ma na celu zrzucenie zbędnych kilogramów. Dieta trwa 20 dni, w ciągu których jemy 3-4 posiłki dziennie sporządzone z domowych przetworów. Musimy pamiętać, aby spożywać przetwory z lekkostrawnym pożywieniem, ponieważ dzienny limit kalorii wynosi 1200. Ponadto, dieta opiera się także na wypijaniu wielu płynów. Najlepszym wyborem jest niegazowana woda mineralna oraz herbaty ziołowe. Aby dieta była skuteczna, musimy zrezygnować z jedzenia słodyczy, ciężkostrawnych potraw oraz picia alkoholu. Przetwory, których możemy użyć do przygotowywania posiłków to dżemy, marmolady, konfitury, galaretki i powidła. Należy jednak pamiętać, że takie przetwory trzeba długo gotować, więc nie zawierają zbyt wielu witamin, są jednak źródłem soli mineralnych i błonnika. Aby przygotować konfitury i dżemy, musimy użyć dużej ilości cukru, więc tych przetworów nie powinniśmy spożywać w nadmiarze.

Najlepiej traktować jej jako dodatek do głównych posiłków. Lepszym wyborem będą powidła, ponieważ do ich sporządzenia nie wykorzystujemy cukru. Na diecie przetworowej możemy również spożywać suszone owoce i warzywa. Te produkty jednak też nie zawierają zbyt wielu witamin, ponieważ tracą je podczas procesu suszenia. Mają jednak wiele minerałów i błonnika. Oprócz tego zawierają też cukier, są więc dosyć kaloryczne. Z tego powodu powinniśmy je jeść w małych ilościach, na przykład na drugie śniadanie. Suszone owoce, które możemy spożywać na diecie przetworowej to między innymi banany, morele, ananasy lub jabłka. Wykazują one zdrowotne właściwości, na przykład korzystnie wpływają na procesy trawienia lub na poprawę wzroku. Jeśli chodzi o soki, koncentraty oraz przeciery, są one bardzo dobrym wyborem w diecie przetworowej, ponieważ zawierają wiele witamin. Musimy jednak pamiętać, aby nie dodawać do nich cukru. Kolejnym produktem są kiszonki, ponieważ są źródłem witaminy C, błonnika, kwasu mlekowego oraz soli mineralnych. Jednak nie należy spożywać kiszonek w nadmiarze, ponieważ zawierają duże ilości soli.

Dieta przetworowa – efekty

Dieta przetworowa jest skuteczna, ponieważ w ciągu prawie 3 tygodni możemy zrzucić około 3 kilogramy. To dużo jak na 20 dni, widzimy więc, że dieta jest odpowiednia dla osób, których głównym celem jest redukcja wagi w krótkim czasie. Taka dieta jest bezpieczna, a po jej zakończeniu nie musimy się obawiać o pojawienie się efektu jo-jo. Aby dieta była skuteczna, nie możemy pozwalać sobie na przekąski wychodzące poza jadłospis, szczególnie takie zawierające dużo cukru. Dzięki posiłkom opartym na przetworach będziemy w stanie pozbyć się zbędnych kilogramów w krótkim czasie, a jednocześnie dzięki urozmaiconym posiłkom, nie odczujemy głodu.

Dieta przetworowa – opinie

Opinie o diecie przetworowej są w większości pozytywne, ponieważ głównymi jej składnikami są przetwory domowej roboty, które smakują znacznie lepiej niż produkty ze sklepu. Osoby na diecie przyznają również, że ich jadłospis jest zróżnicowany, a posiłki sycące, dzięki czemu nie odczuwają znacznej różnicy, jeśli chodzi o pożywienie. Wiele osób potwierdza, że dzięki diecie przetworowej udało im się pozbyć zbędnych kilogramów w niecałe trzy tygodnie, tak więc możemy być pewni co do efektywności diety. Musimy jednak pamiętać, aby nie spożywać przetworów zawierających duże ilości cukru, ani nie podjadać.

Dieta przetworowa jest dobrą opcją dla osób pragnących schudnąć w krótkim czasie, zachowując jednocześnie zdrowy styl życia, który jest bezpieczny dla zdrowia. Dzięki przetworom przygotowywanym w domu, możemy być pewni, że produkty są zdrowe i nie zawierają konserwantów ani sztucznych barwników. Dieta na bazie przetworów, stosowana poprawnie, z pewnością przyniesie spodziewane rezultaty.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest