Dieta Davida Kirscha – zasady, efekty, jadłospis

Nowojorski System Radykalnej Przebudowy Ciała, taką nazwę nosi dieta Davida Kirscha – nowojorskiego trenera, która pozwala w ciągu czternastu dni zrzucić zbędne kilogramy i, dzięki ćwiczeniom, wymodelować sylwetkę. Dieta oparta na spożywaniu wysokobiałkowych pokarmów oraz na regularnych ćwiczeniach. Przeznaczona jest dla osób, które w szybkim czasie chcą schudnąć i wymodelować swoje ciało.

Dieta Davida Kircha – zasady

Dieta należy do jednej z rygorystycznych diet. Pierwszy etap trwa tydzień i wyklucza z jadłospisu sześć produktów spożywczych, a są nimi: alkohol, chleb i produkty zbożowe, produkty zawierające skrobię, produkty mleczne, słodycze i słodkie napoje, owoce, tłuszcze i kawa. Można jeść chude białko oraz produkty o niskiej zawartości węglowodanów, np.: jajka, warzywa, mięso z kurczaka i indyka, ryby. David Kirsch do swojej diety opracował przepisy na koktajle proteinowe, które należy spożywać dwa razy dziennie, na drugie śniadanie i na podwieczorek (np. koktajl buraczkowy: aby go sporządzić należy zmiksować szklankę kefiru, zetrzeć ok. 2 buraczki, dodać 2 łyżki koperku i 2 łyżeczki mielonego siemienia lnianego).

Drugi tydzień, drugi etap diety, podczas którego można spożywać niewielkie ilości węglowodanów. Faza ta trwa 7 dni.

W trzecim tygodniu zaczyna się ostatni etap diety, (powinien trwać od 4 do 6 tygodni, aby uzyskać pożądany efekt) można wprowadzić wszystkie pozostałe produkty spożywcze, jednak spożywane produkty nie powinny przekraczać dziennego bilansu energetycznego 1200-1500 kcal.

Dieta, to nie tylko przestrzeganie zasad żywieniowych, ale również regularny program ćwiczeń. Ćwiczenia są niezbędne, aby stracić tkankę tłuszczową. Codziennie należy poświęcić przynajmniej 90 minut na intensywne ćwiczenia cardio, kolejne 45 minut poświęcić na ćwiczenia siłowe i stretching, zaś ćwiczenia spalające tłuszcz powinny trwać kolejne 45 minut.

Dieta Davida Kircha do kogo jest skierowana?

Dieta Kirscha skierowana jet do osób, które chcą szybko stracić zbędne kilogramy. Muszą wyznaczać się one silną wolną, która jest niezbędna aby przejść poszczególne etapy.

Przykładowy jadłospis diety Davida Kircha

Śniadanie –  omlet białkowy ze szpinakiem i botwinką, zielona herbata
II śniadanie – 20 dag chudego twarożku z garścią truskawek lub porzeczek, woda mineralna, zielona herbata

Obiad -grillowany filet z kurczaka i porcja brokułów na parze
Podwieczorek – koktajl proteinowy i kiwi
Kolacja –  bukiet sałat (sałata, szpinak, botwinka) posypany pokrojoną w kostkę gotowaną na parze morską rybą oraz porzeczkami, skropiony sokiem z cytryny

Dieta Davida Kircha – efekty i wady

Dieta Davida Kircha pozwala stracić w ciągu dwóch tygodni nawet 6 kg. Szybkie spalanie tkanki tłuszczowej nie osłabia organizmu ani nie powoduje zwiotczenia mięśni. Dzięki intensywnym ćwiczeniom i niskiej kaloryczności posiłków można wyrzeźbić ciało. Dieta Davida Kircha promuje aktywność fizyczną i ruch, a co za tym idzie poprawia kondycję. Dzięki produktom bogatym w białko można błyskawicznie pozbyć się tkanki tłuszczowej: obwód talii, bioder, ud i pupy zmniejszy się o kilka centymetrów. Podczas stosowania menu zgodnego z zaleceniami diety nie odczuwa się głodu, a co za tym idzie nie sięga się często po jedzenie. Jednak jak każda szybka dieta, również ta niesie za sobą ryzyko pojawienia się efektu jo-jo. Ponadto dieta jest wysokobiałkowa, co przy dłuższym jej stosowaniu, wiąże się z zakwaszeniem organizmu.

Dieta Davida Kircha – opinie

Jedną z zalet diety Davida Kircha jest krótki czas trwania – najwyżej dwa tygodnie. Żywym przykładem skuteczności diety jest postać nowojorskiej gwiazdy Heidi Klum, której udało się zgubić aż 20 kilogramów po urodzeniu dziecka. Mimo, że program jest dosyć restrykcyjny i zakłada połączenie diety z intensywnym treningiem, to wysiłek jednak się opłaca, gdyż oprócz utraty kilogramów można pięknie wyrzeźbić swoją sylwetkę.

Na portalach poświęconych zdrowiu i diecie można przeczytać wiele pozytywnych opinii na temat diety Davida Kircha, a oto jedna z nich: Dieta daje niesamowite efekty! Są trudne chwile, szczególnie jeżeli chodzi o wytrwałość w diecie, ale warto. Nie zapomnę momentu, kiedy włożyłam stare materiałowe spodnie i miałam luz w udach- bezcenne. Polecam- to tylko dwa tygodnie i można wprowadzać powoli węglowodany. Efekt trwały, jeżeli tylko nie wrócimy do starego trybu jedzenia.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest